Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jesteśmy razem 2,5 roku a jakieś 2 lata temu temu otrzymałem od rodziców mieszkanie na własność. Wprowadziła się do mnie od samego początku bo akurat kończył się jej wynajem ale sama zaproponowała, że będzie się dokładać 800zł jakby to był normalny wynajem (+ opłaty za siebie tzn. woda, prąd) . Wszystko było ok do ostatniego czasu jak niespodziewanie przyszła z płaczem, że sądzi, że już nie powinna się dokładać bo jesteśmy razem i ona "odrabia" swoje dbając o mieszkanie, sprzątając itp.
Nie ukrywam, że sposób w jaki to zaprezentowała mi się nie spodobał, bo jednak chcę abyśmy byli partnerami na równi a nie abym miał gosposie z benefitami.
Gdybyśmy wynajmowali u kogoś i normalnie płacili czynsz to tego problemu by nie było a tak, przez to, że to mieszkanie otrzymałem, czuję, że spowodowało to jakiś materialny zgrzyt miedzy nami który dopiero teraz wyszedł na światło dzienne. Zgodziłem się na jej propozycje bo z lekka była to sytuacja bez wyjścia ale nie uważam, że jej stanowisko jest słuszne. Czy to ja mam jakiś problem z równością materialną czy w jej rozumowaniu jest brak logiki?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2a7e8b65ae7239fe3d449e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 37
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja bym jej odpuścił, to nie jest przecież tak że dajesz jej część mieszkania. Jak się rozejdziecie to wszystko i tak zostaje u Ciebie. Niech się dorzuca do rachunków itp.

Wiadomo że każdy ma inne podejście ale skoro Ty na tym nic nie tracisz to w czym problem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Zrozumiałbym gdybyś spłacał kredyt na mieszkanie, bo wtedy połowa raty i tak wychodziłaby jej taniej niż wynajem samodzielny nawet jeżeli spłacałaby nieswoje mieszkanie.

Ale jak to jest twoja własność?! Dzieciom też będziesz potrącać za możliwość spania pod dachem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podejrzewam, że lasce nie robiło na początku różnicy komu płaci i za co, ale pewnie niedawno porozmawiała sobie z koleżankami i zobaczyła, że sama
  • Odpowiedz
@czlowiekzzksiezyca: Gdzie Ty #!$%@? żyjesz że 800 i niewiele więcej = kawalerka.

Kawalerki zaczynają się od 200% tego

@MaciasP: a ma za nią płacić? Gratuluję zarobilaś na partnerze prawie 20 koła, teraz on powinien wystawić Ci fakturkę za ruchanie i będziecie kwita.

Ludzie co z wami nie tak. Po co wchodzicie w związek z chłopakiem, jak chcecie sponsora który będzie was utrzymywał
  • Odpowiedz