Wpis z mikrobloga

@Misza97: Nie wiem czemu Ci ludzie myślą, że wesele im się zwróci w 100% wesele nigdy się nie zwraca, bo nie wiesz ile kto włoży do koperty ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym chyba nie to najważniejsze? Od kiedy żeni się dla kasy gości? Co za paranoja, a wracając żeby zwróciło się całe wesele to wszyscy musieliby dawać po 1,1-5 tys i więcej PLN wesele nigdy się
@cartmam: Ale to nie zdarza się często dlatego nie można powiedzieć, że z góry wesele Ci się zwróci z nawiązką, poza tym wesele to chyba nie biznes, w którym chodzi o zysk, a żenisz się z miłości do drugiej osoby ¯\_(ツ)_/¯ dla mnie nawet jakbym połowę tego co wydawałem zwróciło się w kopertach to chyba nie powiesiłbym się, ani nie popadł w depresje, bo to nie #!$%@? najważniejsze. Nie żenię się
@hyatt: Nie, nie dajesz wszystkich swoich pieniędzy "żeby młodym się zwróciło" tylko dajesz tyle na ile Cie stać. Minimalna kwota do kopert to 150-300 PLN czyli za tzw "swój talerzyk" chyba, że jesteś z osobą towarzyszącą to połowę tego dokładasz, bo osoba towarzysząca jest zwolniona z obowiązku dawania kopert czyli z osobą towarzyszącą to 500-600 wkładasz i wystarczy. Wesele to nie biznes
@smacznyy bardzo dobrze prawisz, jestem tego podejścia że jeśli aktualnie nie mam większych przychodów to mniej więcej staram się rzucić takie minimum bo teraz jeden "talerz" to 300zl przeważnie wychodzi, ale jak ktoś ma lipę to coś symbolicznie chociaż dać niż pustą kopertę
@smacznyy: oczywiście że wesela się zwracają
Chyba że mówisz o czasach 8-10 lat wstecz, teraz nie ma pary młodej która by przy rozliczaniu mówiła że się im nie zwróciło, oczywiście że dalej trafiają się chusteczki w kopercie ale to już raz na tysiąc przypadków, zwykle ludzie podpisują się w kopertach więc młodzi tak czy siak by wiedzieli
No chyba że znajdą się tacy co muszą mieć na weselu osobnego barmana, osobnego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Misza97: Nie wiem czemu wykopki myślicie, że wszystkim chodzi tylko o pieniądze. Przecież na screenie nie ma o tym nawet słowa. Dziwicie się, że ludzie rozpaczają? Miesiące przygotowań, by zrobić wielkie święto, szczęśliwy dzień i uroczystość dla całej rodziny, a przychodzi rząd na tydzień przed i mówi, że nic nie będzie. I weź tu wszystko odwołuj. A okazja już się nie powtórzy. #niepopularnaopinia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Misza97: dlaczego nie podziela wesela na dwa pokoje? strona pana mlodego maluyki parawanik strona panny mlodej, parkiet podzielony linia z mala karteczka prosze nie przechodzic bo covid i rozpisac wszystko na dwie imprezy po 50 osob, jak przyjdzie kontrola to szybki podział ( ͡ ͜ʖ ͡)