Wpis z mikrobloga

@syn_kolezanki_twojej_starej: Piractwo nie powoduje strat finansowych u firm, Unia Europejska to sprawdziła i próbowała ukryć wyniki badania bo nie pasowało to korporacjom. A ekskluziwy są tylko na konsolach Sony, bo to jest ich myk na zmuszanie ludzi do kupowania ich konsol, bo w dane gry zagrasz tylko na danym sprzęcie danej firmy. Microsoft pozwala na granie w gry z Xboxa na Windowsie, a Nintendo nigdy nie będzie portować swoich gier na
@ejenes: To wytłumacz mi dlaczego piractwo jest kradzieżą. Co kradnę? Co firmy tracą poprzez moją mniemaną kradzież?

Bo ja to widzę tak, że nie kradnę nic, bo jeżeli pobranie jednego torrenta równa się jednej kradzieży, to mogę doprowadzić firmę do bankructwa poprzez pobieranie i usuwanie torrentów aż kwota "straty" osiągnie wartość firmy. No a chyba tak nie jest, co nie?

Piractwo nie ma żadnego związku z kradzieżą, bo prawnie po prostu
@supra107: po pierwsze wchodzisz w posiadanie produktu nieoficjalnym kanalem. Producent gry definiuje kanaly dystrubucji, czesto tracąc na tym kase. Np w formie prowizji dla platformy typu steam. Jaki jest cel korporacji przy produkcji gry? Zarobek. Ty ściągając gre, pozbawiasz ich zarobku. Myslisz, że różnisz sie od osoby która kradnie fizyczny naped ze sklepu? Nie. Ponieważ koszty dystrybucji online rowniez istnieją, tak samo jak koszt produkcji plyty i pudełka. Licencja na oprogramowanie
pobranie jednego torrenta równa się jednej kradzieży, to mogę doprowadzić firmę do bankructwa poprzez pobieranie i usuwanie torrentów


@supra107: #!$%@? kolejny debil
Tak ciężko pojąć prosty koncept? Kradniesz oprogramowanie, firma traci należne im pieniądze na udzielenie dostępu do niego. Pobieranie ponownie nie jest równoznaczne ponownej kradzieży tylko powtórnemu kopiowaniu raz ukradzionego mienia
Piractwo nie jest kradzieżą w klasycznym znaczeniu.
Mam nadzieje że kiedyś zainwestujesz w coś czas i pieniądze tylko żeby
@supra107: Tak może tylko pisać ktoś kto pracował jedynie na taśmie w fabryce albo w magazynie. Jeśli nie pracujesz jako twórca albo nie masz w otoczeniu nikogo takiego, kto tworzy oprogramowanie, jakieś projekty domów, cokolwiek co się z tym wiąże, to tego nie zrozumiesz, a raczej rozumiesz ale nie chcesz tego przyznać.

Gdyby kierować się takim prostackim myśleniem, to nic by nie osiągnięto, bo po co siedzieć miesiącami, robić grę, film,
@syn_kolezanki_twojej_starej: Widocznie konsolowcy sie nie spisali i gra nie sprzedała się tak bardzo jak chcieli developerzy, skoro postanowili wypuścić port exclusiva, powtarzam exclusiva na znienawidzone pc. Widać też że są po prostu pazerni bo wypusczają 3 letnią grę beż żadnych ulepszeń i wołają za to pełną cenę, kogoś tam kompletnie #!$%@?ło, chytry 2 razy traci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@syn_kolezanki_twojej_starej: wmawiaj sobie co chcesz. Prawda jest taka, że większość z was kupuje te exy za 250 zł (z zaciśniętymi zębami), przechodzi w weekend i sprzedaje żeby jak najmniej stracić. A handel używaną kopią to też strata dla twórcy bo dostaje pieniądze tylko za pierwotny zakup.
Ps. Póki nie zablokowali używania jednego konta na 5 konsolach to handel nimi kwitł w najlepsze. Teraz tworzycie jakieś ideologie bo nie macie alternatyw.
@ejenes: @ironlelele: @Murasame: nie rozumiecie podstawowej rzeczy. Piractwo jest złe ale to nie kradzież - kradzież jest dużo bardziej szkodliwa. W przypadku kradzieży firma może wykazać stratę wynikającą z kradzieży.

W przypadku piractwa firma nie może wykazać takiej straty, jedyne co de facto traci to (być może) potencjalny zysk. Dla producenta gier spiracenie jednej gry jest tak samo szkodliwe jak sytuacja, w której na podstawie recenzji stwierdzisz, że gra
@ironlelele:

dobrze się sprzedała, do tego stopnia że właśnie powstaje kontynuacja.

widocznie jeszcze im mało więc przeportowali na kolanie

Żeby promować markę wśród pc-towców i nie za pełną cenę.

to ładnie wypromowali takim gniotem optymalizacyjnym, jeszcze za taką cenę stara gra, jak lubisz być dymany i nie widzisz tu skoku na kasę to nie mamy o czym rozmawiać, o masie bugów i crashy nie wspominając

Najpewniej ciebie

no właśnie widzę że