Wpis z mikrobloga

W tym tygodniu na wykopie dowiedziałem się, że:

1. Prawo własności stoi wyżej nad prawami człowieka - niby nic nowego w grupie konserwatywnych nienawistników, ale nadal trochę szokuje
2. Żyję w sowiecko-konserwatywnym kraju, na wzór Rosji, gdzie pałuje się i wrzuca do aresztu młodych ludzi za manifestację pro-wolnościowych poglądów.

Co się stało z tą krainą od 2004, przez te szesnaście lat. Mamy regres cywilizacyjny - kryzys praworządnościowy, kryzys wolności i kryzys ekologiczny. Niedługo jeszcze kryzys ekonomiczny. Skutek pięciu lat rządów prawicowych zamordystów.

Ze strachem patrzę w przyszłość tego kraju.

#neuropa #bekazprawakow #niemamsilna4konserwy
  • 107
@John_archer: O, to jest właśnie tło mojego tagu autorskiego #niemamsilna4konserwy, na którego zapraszam!

Za dewastacje mienia i atak na innego obywatela.


@John_archer: Wczoraj na protestach były łapanki policji randomowych osób. Z takich ciekawostek, to Margot wyszła do policji by dać się zakuć i policja sobie odjechała.
Pobierz johny-kalesonny - @Johnarcher: O, to jest właśnie tło mojego tagu autorskiego #niemam...
źródło: comment_1596890684pyJK1bibhNBK1XlkWNCKVh.jpg
Wandalizm to przestępstwo.


@bajbuss: Zgadza się - jednak absolutnie nie ma tu potrzeby dwumiesięcznego aresztu, o czym trąbi teraz m.in. Komisarz do Spraw Praw Człowieka Rady Europy i Komisarz RPO.

Szkodliwość społeczna zniszczenia nienawistnej furgonetki, która mówi coś o "lobby lgbt", które szerzy pedofilie, jest żadna - więcej, to nawet dobrze, że została zniszczona. Oczywiście zamieszani powinni mieć sprawiedliwy proces.

Ale #!$%@? ustawianie kordonu policji wokół pomnika Chrystusa Zbawiciela oraz pałowanie
@Rabke: @bajbuss: Szkody moralne nie są przeliczalne na pieniądze. Odszkodowania to tylko forma zadośćuczynienia, swoją drogą nie jest jedyną formą zadośćuczynienia zasądzaną przez sądy, inny przykład to prace społeczne, przeprosiny, zwrot czegoś, zrzeknięcie się czegoś etc.

Pieniądze nie są żadną wartością w takich sprawach - ile euro jest warte życie Waszych bliskich, by można było taką kwotę zapłacić po morderstwie?

Prezentujecie dokładnie taki stereotyp dzbaniarstwa, który określiłem w pierwszym punkcie.