Wpis z mikrobloga

W tym tygodniu na wykopie dowiedziałem się, że:

1. Prawo własności stoi wyżej nad prawami człowieka - niby nic nowego w grupie konserwatywnych nienawistników, ale nadal trochę szokuje
2. Żyję w sowiecko-konserwatywnym kraju, na wzór Rosji, gdzie pałuje się i wrzuca do aresztu młodych ludzi za manifestację pro-wolnościowych poglądów.

Co się stało z tą krainą od 2004, przez te szesnaście lat. Mamy regres cywilizacyjny - kryzys praworządnościowy, kryzys wolności i kryzys ekologiczny. Niedługo jeszcze kryzys ekonomiczny. Skutek pięciu lat rządów prawicowych zamordystów.

Ze strachem patrzę w przyszłość tego kraju.

#neuropa #bekazprawakow #niemamsilna4konserwy
  • 107
Jesteś jakimś sędzia albo biegłym w sprawie żeby kwestionować decyzje sądu?


@Szumny: A muszę być? Możesz mi pokazać uzasadnienie tego aresztowania?

Każdy obywatel może kewstionować decyzje sądu - nazywa się to demokracją. Pisowczykom marzy się inny system, ale jeszcze trochę będą musieli popracować.

Tak jak pisałem, to jest znany problem w naszym kraju i jest komentowany przez wiele środowisk, m.in. Amnesty International. Teraz za rządów PiS z tego co wiem to
@Sprus: PO rządziła 2007-20015. Od 2015 lecimy na ryj w każdym możliwym wskaźniku wolności jak i wskaźniku praworządności. Z tego co wiem, to aktualnie jesteśmy demokracją z "problemami" na drodzę do quasi-demokracji o scentralizowanej władzy w rękach partii.

2004 podałem jako moment, w którym weszliśmy do UE. To prawda, że w ciągu tych 16 lat, dopiero ostatnie 5 to jazda bez trzymanki.
@johny-kalesonny: Tak. Sędzia i biegli znają przebieg sprawy i to oni wydają werdykt o zasadności takiego zatrzymania a nie wykopek o niku @johny-kalesony . Jeżeli przerasta cię taki konstrukt prawny jak sędzia czy egzekwowanie prawa opartego na konstytucji demokratycznej republiki parlamentarnej to jesteś nie przystosowany do funkcjonowania w społeczeństwie na poziomie ludzi cywilizowanych tylko wrzeszacych chamów ze sztachetami którym marzy się lincz.
Tak. Sędzia i biegli znają przebieg sprawy i to oni wydają werdykt o zasadności takiego zatrzymania a nie wykopek o niku


@Szumny: Czyli nie mi, robaczkowi, krytykować decyzje sędziego - nawet apelacji nie można wnieść, rozumiem?

Jeżeli przerasta cię taki konstrukt prawny jak sędzia czy egzekwowanie prawa opartego na konstytucji demokratycznej republiki parlamentarnej to jesteś nie przystosowany do funkcjonowania w społeczeństwie na poziomie ludzi cywilizowanych tylko wrzeszacych chamów ze sztachetami którym
@johny-kalesonny:
Jakie prawa człowieka? Xd przeciez to wlasnie pewnie pis specjalnie kaze lagodnie traktowac chuliganow lgbt, bo im to na rękę. Pare lat temu to by normalny #!$%@? od policji dostali, a nie pare zatrzyman.
A inna sprawa to tak, prawo własności powinno być święte.
@johny-kalesonny: według mnie pan Michał niczym nie różni się od Pato narodowców, którzy robią burdy taki z niego Pato inteligent. Bardzo dobrze że siedzi to była zaplanowana akcja. Mogła mieć dużo gorsze skutki. Wydaje mi się że bez resocjalizacji nie powinien wracać do społeczności. Brawo dla policji bo widać że wyłapała odpowiednie osoby. Możliwe że kogoś przez przypadek ale to szybko go wypuszczą. Walić każdą patologię czy to z lewej czy
@johny-kalesonny: No ale jak najbardziej jestem za tym, żeby jak tylko skończy się określony czas w umowie, np. miesiąć na wyprowadzkę, wyrzucać ludzi na ulicę, nie ważne czy to samotna matka czy biedna rodzina.

Czemu według ciebie prawo takiej osoby ma być ważniejsze od np. rodzinki, które odkładała sobie oszczędności kilka dobrych lat i postanowiła to zainwestować w mieszkanie.

Mało to osób, które muszą płacić za takich pasożytów, a sami muszą
No ale jak najbardziej jestem za tym, żeby jak tylko skończy się określony czas w umowie, np. miesiąć na wyprowadzkę, wyrzucać ludzi na ulicę, nie ważne czy to samotna matka czy biedna rodzina.


@Murasame: No to prezentujesz poglądy dzbana pierwszej wody, o którym mówiłem w pierwszym punkcie w oryginalnym poście (kurde, jest trochę tych komentarzy)

Sorki ale pomimo pogardy do prawactwa na wykopie nie wiem co walka o swoją własność ma
@johny-kalesonny: Strasznie chciałbym wiedzieć jakby ci się zmieniły poglądy jakbyś został bohaterem jednym z tych historii z interwencji czy innych takich programów.

Ludzie przestają ci płacić, zajmują twoje mieszkanie, a ty nie dość, że dalej musisz opłacać rachunki, to jeszcze wynajmujesz sobie mieszkanie, bo do swojego nie możesz wrócić. Takie historie się zdarzały i nadal będą zdarzać. Powiedz takiem ludziom o twoich śmiesznych pomysłach.

Masz tak samo wbity w mózg gwóźdź