Wpis z mikrobloga

kończę remont i mam mirki problem, wstawione nowe drzwi zewnętrzne wikęd bardzo słabo izolują od dźwięków z klatki schodowej, jak sąsiadka rozmawiała z kimś na korytarzu to stojąc w przedpokoju wszystko spokojnie słyszałem...

macie jakieś sprawdzone metody, żeby takie drzwi chociaż trochę wyciszyć? jakieś specjalne maty? pewnie będę też wieszał kurtki na nich - no ale chcę maksymalnie się odciąć dźwiękowo od klatki schodowej...

#drzwi #remont #remontujzwykopem
Pobierz wEuropie - kończę remont i mam mirki problem, wstawione nowe drzwi zewnętrzne wikęd b...
źródło: comment_1596968334JoVA8qfVOslhItCzj5H9Rd.jpg
  • 11
@wEuropie najpierw je obejrzyj i sprawdź czy nie ma szpar i czy uszczelka dobrze przylega. Możesz zrobić test kartki-wsadzić w paru miejscach w drzwi, zamknąć i spróbować wyjąć kartkę żeby zobaczyć gdzie jest luz. Ja miałem głośno bo uszczelka nie przylegała. Po regulacji drzwi jest juz cicho.
Sprawdź też próg czy nie ma szpary.
@thewickerman88: dzięki, na pewno sprawdzę. oby tak było że wystarczy wyregulować/dołożyć więcej uszczelki

@kupczyk: to drzwi aluminiowe więc trochę nie wiem jak takie gąbkowe obicie można by przymocować. ale będę się rozglądał bo pewnie gąbka by mocno pomogła.
@wEuropie Sprawdź całe. U mnie puszczało progiem (poprawiłem go) i na jednym boku była szpara (jak się patrzyło z zewnątrz to przy zamkniętych drzwiach widać było że uszczelka nie dotyka drzwi) Trzeba było zdjąć drzwi i odkręcić zawiasy by zwiększyć docisk.