Wpis z mikrobloga

@DataGrep: Ta grafika nie jest taka dobra jak wygląda. Po pierwsze ona wrzuca takie kategorie jak "nacjonalizm" "konserwatyzm" na osi która wyraźnie jest osią ekonomiczno - statyczną. Dwa że nazwa osi "wolny rynek - etatyzm" jest trochę śmieszna. Tak naprawdę najlepszym obecnie chyba podziałem jest układ cztero-osiowy, z kategoriami "ekonomiczna", "dyplomatyczna", "państwowa" i "społeczna". Prawo-lewo zazwyczaj się stosuje albo przy osi "ekonomicznej", albo "społecznej", z tym że często lewica ekonomiczna i
@sadistikexekution: ich polityka gospodarcza jest lewicowa, a co do konserwatyzmu, to nie zrobili wiele poza zostawieniem wszystkiego tak jak jest. Jak JE Andrzej Duda starał się przekonać do siebie wyborców Bosaka, to nie starał się tego zrobić za pomocą deklaracji wolnorynkowych poglądów, tylko poprzez gadanie o "dumnej reprezentacji Polski" za granicą, a odwoływanie się do wartości narodowych nie jest ani lewicowe ani prawicowe.
@Gaku745: warto wspomnieć, że nacjonalizm nie jest
@Jell-o: poza tym polityka PiSu nie jest "lewicowa". Ciężko mi jest w polityce PiSu znaleźć elementy egalitaryzmu, równości społecznej, jeśli chodzi o zasiłki... bądźmy szczerzy, prawie wszystkie kraje rozwinięte na świecie mają jakąś formę finansowej pomocy społecznej, to nie jest decydujący czynnik definiujący lewicowość gospodarczą. Conajwyżej mogę się zgodzić na wrzucenie gospodarczo PiS w centrum, ale raczej nie na lewicy.