Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że powtórzy się scenariusz ukraiński, z tym, że Rosja będzie teraz bardziej zachłanna. Bo jakby nie było, to ruscy nakręcają te protesty. Normalni ludzie mają na to wywalone i uciekają za granicę.
#bialorus #polityka
  • 17
  • Odpowiedz
rusy nakrecaja protesty przeciwko Lukaszence?


@Haqim: Tak. Przyglądaj się, czytaj dużo. Zauważysz, że Saszy wcale po drodze z Putinem nie jest

@niezdiagnozowany: Jestem Polakiem. Nie wiem jak Ty, ale ja uważam, że moje wypowiedzi mają sens, gdyż studiowałem z Białorusinami i w zasadzie przekazuję to, co mi opowiadali.
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Od kiedy Białoruś jest normalna? Przecież to sztuczny kraj. Polacy, Rosjanie, część się deklaruje jako Ukraińcy.. Zobacz sobie na wiki podział etniczny państwa i podział językowy..
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany:

kiedy z nimi studiowales?

Nie muszę Ci odpowiadać, bo gówno Cię to powinno obchodzić, ale odpowiem
2004-2009 Uniwersytet Humanistyczno Przyrodniczy w Siedlcach, wtedy jeszcze nazywał się Akademia Podlaska. Na uczelni mieliśmy setki Białorusinów, bo był jakiś program pomocowy dla ludzi niepełnosprawnych, głównie głuchych. Uczelnia była mocno dofinansowana z PFRON i Unii, sprowadziła na studia ze stypendiami naukowymi Białorusinów. Bardzo sympatyczni ludzie, w sumie na naukowe nie łapali się idioci. Oni
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Jeśli słyszę od osób, które tam mieszkały i które znam, i one mówiły mi, że będą pewnie specjalnie podstawiane zamieszki, bo od lat obawiają się zajęcia kraju przez Putina, to bardziej wierzę im niż Tobie czy opinii ludzi z internetu.
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany:

człowieku to bylo 11-16 lat temu xD.

No jasne. A Ty myślisz, że ile Łukaszenka rządzi? I cały czas była mniejsza lub większa obawa. Oby się tak nie stało, może to tylko moje czarnowidztwo. Słyszałem natomiast, że Putin jest wściekły, że jego pomysł nazywający się
"Program działania Białorusi i Federacji Rosyjskiej w celu realizacji założeń umowy o powołaniu Państwa Związkowego"
nie doszedł do skutku. U nas to przeszło bez echa,
  • Odpowiedz
@snierzyn: Białorus od 26 lat jest przekonywana przez Backe ze Rosja to ich dobry ziomek, wiec nie gadaj mi tutaj, ze masowo Białorusini sie boją aneksji przez Rosję to po pierwsze.

Po drugie, Putin woli takiego Łukaszenke, niz nie wiadomo kogo na tronie.

Po trzecie, Lukaszenko od 2014 r. probowal sie uniezaleznic od Rosji, ale slabo mu szlo, bo zamknal sobie droge na zachod i Twoje mowienie, ze Putin za tym
  • Odpowiedz
wiec nie gadaj mi tutaj, ze masowo Białorusini sie boją aneksji przez Rosję to po pierwsze


@niezdiagnozowany: Ale skąd bierzesz takie tezy? Ze swoich rozkmin? Ja mówię jak słyszałem od Białorusinów, Ty to negujesz.. Na zasadzie, że to Ty masz rację i nie przyjmujesz do wiadomości, że Ty coś możesz wiedzieć np z mediów, a ktoś rozmawiał z tymi ludźmi i wyrobił sobie opinie odmienną na podstawie ich osobistych relacji. Zobaczymy
  • Odpowiedz
@snierzyn: tak opinie swoja bazuje na wypowiedziach ekspertow i moich obserwacjach, a Ty na dowodach anegdotycznych, bo cos Ci koledzy ze studiow powiedzieli 11-16 lat temu.

Ani jeden ani drugi nie zostanie przekonanyw tej dyskusji. Zobaczymy jak to bedzie i zycze milej nocy.
  • Odpowiedz