Wpis z mikrobloga

Jak wyglada aktualnie proces oddawania krwi ? Oddawałem kilkal at temu i chciałem wrócić do tego :,-) na początku jest wywiad z lekarzem? Tak było kiedyś... Potem pobierają próbkę i oddajesz..
#krwiodawstwo
  • 10
@GodALLU: W zależności od ośrodka może to wyglądać inaczej, ale zasady sa podobne.
Początkowo badanie temperatury i widocznych oznak choroby przed placówką (może byc w namiocie bądź busie), potem rejestracja i pobranie ankiety. Po wypełnieniu ankiety próbki krwi do badania wstępnego, a następnie wywiad/wizyta u lekarza. Jeśli otrzymasz kwalifikację to do sali pobrań.
@Pociongowy: Powiedz mi takie coś. Oddałem krew może z 10 razy w życiu, albo lepiej. Tylko to było z 5-8 lat temu... Zgubiłem tą książeczkę i czy jak teraz zacznę znow oddawać to mi się liczy do tych starych wpisów?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: No to jedź tam. Zwrot za dojazd dostaniesz jeśli się do nich zglosisz, a w pracy przynajmniej dzień wcześniej musisz poinformować o tym zamiarze pracodawcę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: W przypadku gdy oddasz krew dostaniesz druk od RCKiK o oddaniu krwi i dniu wolnym z tej racji, a jeśli Ci się nie uda to na czas rejestracji dostajesz zwolnienie (jakieś 2-3 h i wracasz do pracy normalnie z tym).