Wpis z mikrobloga

#perfumyptasznika #perfumy 19 / 50

Guerlain L’homme Ideal Extreme (2020)

Ciężko się połapać we flankerach L’homme Ideal – niby z jednej strony portfolio linii, pod kątem wizualnym, prezentuje się niezwykle spójnie. I – dodajmy – spektakularnie Z drugiej – każdy z zapachów łączy podobne zapachowe DNA – praktycznie w każdym migdałom towarzyszą cytrusy. I to tylko od konkretnego zapachu zależy, czy będą to migdały i cytrusy połączone z wiśnią, tonką, dymem czy miętą. Każdy znajdzie coś dla siebie i ciężko nie przyznać, że linia ta jest i ładnie skrojona pod mainstream, i mimo wszystko dosyć trudna i ambitna (a na pewno nie można odmówić jej jakości). Dlaczego więc trudno się połapać? Ano – najpierw L’homme Ideal, potem L’homme Ideal EDP, później Cologne, Sport, Cool, Intense… A teraz Extreme. Czy Extreme jest bardziej Intense niż Intense? A może Cologne jest bardziej sportowy niż Sport, ale mniej Cool niż Cool? Nie wiem już co o tym myśleć.

Omawiany dziś zapach to przede wszystkim rewelacyjna skóra najwyższej jakości. A na pewno wyższej, niż czarne kanapy z castingów Otwarcie jest ostre, ciężkie, męskie, wręcz duszące, ale może się podobać – podejrzewam, że może być to sprawka tytoniu i różowego pieprzu. Później zapach nieco się wysładza – głównie za sprawą migdałów, heliotropu (przypominam – to słodko-mleczno-migdałowo pachnący kwiat), ale także cynamonu i śliwki, która jest nowością w linii L’homme Ideal (EDP słynie z fajnie odwzorowanej wiśni, która, swoją drogą, potrafi zbierać komplementy ). W bazie znajdziemy cedr i paczulę i to chyba ten ostatni składnik, choć cichy i niezbyt wyraźny, podbija męskość i ciężar zapachu.
Na uwagę zasługują także parametry. Rzecz jasna nie miałem jeszcze szansy testować ich w jesienno-zimowej temperaturze, ale w klimatyzowanym biurze zdecydowanie dają radę. Trzymają cały dzień (8 h +, przy czym dobrą godzinę-półtorej zapach zostawia za sobą dosyć wyraźny ślad). To chyba lekcja, którą Guerlain odrobiło – bo o ile o walorach użytkowych EDT i EDP dobrego słowa powiedzieć nie można, o tyle letni Cool z 2019 roku i Intense z 2018 to już naprawdę bardzo dobrze projektujące i trwałe zapachy.

Jeśli w 2050 roku ktoś pójdzie do Douglasa i Sephory, to powinien szukać właśnie ich i powiedzieć, że tak pachniał mężczyzna 30 lat temu. Klasyka.

Ocena zapachu: 8 / 10
Trwałość: 8 / 10
Projekcja:7 / 10

Cena: 400 zł za 100 ml
Fragrantica
Parfumo
ptasznik1000 - #perfumyptasznika #perfumy 19 / 50

Guerlain L’homme Ideal Extreme (...

źródło: comment_1597042363KamkKH8Cn7C9SHujZJHUgb.jpg

Pobierz
  • 5
@ptasznik1000: Flanker-niespodzianka poniewaz spodziewalem sie po nim duzo mniej niz wlasciwie oferuje. Samo otwarcie ktore Tobie nie przypada do gustu jest moim zdaniem w nim najlepsze. Przypomina mi mariaz miedzy Pure Havane a House of Sillage No001, czuc tu tyton i owoce z pieprzem. Nie mialbym nawet nic przeciwko gdyby tak pachniala baza. Skora o ktorej mowisz na mnie jest mniej wyczuwalna, a bardziej skreca to w kierunku oryginalnego EDT z