Wpis z mikrobloga

#bieganie #latarki

Mirki pomocy. Chcialem wkrotce wystartowac w biegu nocnym, ktory sie co roku odbywa w mojej okolicy. W tym roku z niezrozumialych przyczyn organizator zamiast oswietlonymi ulicami czesc trasy puscil starymi i dziurawymi alejkami w nieoswietlonej czesci parku.
Coś jak na zalaczonym obrazku. Sam przyznaje, ze sugeruje zaopatrzenie sie w latarke na glowe albo klate, bo nawierzchnia jest do dupy.

Nie mam takiego urzadzenia. Nie chce rezygnowac, bo to jeden z nielicznym startow w dobie wirusowej paniki, jednoczesnie tez nie chce polamac nog lub skrecic kostek.

Poleci ktos cos co ladnie swieci i jest w do nabycia w niewielkich pieniadzach? Ta czolowka nie bedzie mi potrzebna kompletnie do niczego innego niz ten jeden bieg, wiec nie widze sensu inwestowania w jakis markowy sprzet co bedzie potem lezal w szafie.

Dodam też #gory dla zasiegu, bo tam sie chyba czesto uzywa takich sprzetow.
CzakNorris - #bieganie #latarki 

Mirki pomocy. Chcialem wkrotce wystartowac w bieg...

źródło: comment_1597057373nlwz9OmySZxmJsELpnF3SW.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@CzakNorris: co to znaczy w niedużych pieniądzach? Bo jak faktycznie na jeden bieg niskokosztowo to proponuję czołówkę w jakości marketowej, byle miała 3 paski, tzn trzymała się na opasce + miała pasek przez środek głowy - takie coś zapewnia że nie spadnie ci w czasie biegu.

Na przykład taki sprzęt za 10PLN
  • Odpowiedz
@CzakNorris: jeśli szukasz taniej dobrej czołówki to kup sobie Energizera. Za 50zl niezniszczalna fajnie świecącą latarka. Przerobiłem dziesiątki czołówek bo chodzę po górach w nocy. Tanie i dobre tylko Energizery jak nie chcesz inwestować 200-400zl na coś konkretnego. Petzle omijaj świecą tak samo, taka sama jakość wykonania a 3 razy droższe
  • Odpowiedz
@npwjsn: @running: Nigdy nie mialem takiej zabawki. Jakies decathlonowe 80-100 lumenow ogarnie na tyle zebym dobrze widzial co mam pod nogami na odleglosc powiedzmy 10m? :P

Zima trenuje raczej w oswietlonych miejscach, mam tylko mala czerwona diode. Na rower mam osobne oswietlenie.
To ma byc doslownie jednorazowka na 6km bieg, ktora nie spadnie mi z glowy i bedzie swiecila na tyle ze nie wpadne stopa w zadna dziure .
  • Odpowiedz
@droid43210: U mnie jesień/zima/wiosna daje radę, akumulatorki często ładuję to fakt, ale światło które daje mi nadrabia to (Dlatego napisałem,że nie wiem jak długi bieg-treningi 10-15km spokojnie daje radę zimą).
Co do regulacji, nie używam tego często, mam ją 2gi rok bodajże i działa bez zarzutu.
Ps. Minus największy to brak trybu eco w niej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzakNorris: ja to biegałam po lesie z tikkiną co ma ze 100-150lm max i wystarczało, to pewnie taka dekatlonowa do 100lm też powinna ogarnąć. Nie możesz od kogoś pożyczyć jak na raz potrzebujesz? Ja bym pożyczała :D
  • Odpowiedz
@CzakNorris: Bierz cokolwiek, market, decathlon. Jak to masowy bieg uliczny, to będzie sporo osób i oni też poświecą. W nocy w grupie latarki ludzie mają powłączane na tryb oszczędnościowy z 10-30lumenów.
  • Odpowiedz