Wpis z mikrobloga

@meloman: Tak jak mówi Ademu, daj w biosie więcej mocy wentylatorom Fortisa. Zmień pastę na Noctua NT-H2 - to jedna z najlepszych na rynku. Możesz też dać undervolting procka o - 0.1V - to pomoże zbić temperatury o parę stopni. Aczkolwiek Fortis do super wydajnych chłodzeń nie należy i niestety będziesz miał dość wysokie temperatury. Niemniej jednak może do 80 dasz radę zejść - lepiej jak najwięcej, wartość graniczna dla Ryzenów
@meloman: Przecież game boost to podkręcanie, które jest badziewne. Po co to robisz? Sam podkręcaj. Automaty są lipne. Sam sprawdź na jakim napięciu jak najniższym będziesz miał dane taktowanie. Jakie masz teraz i jakie v?

W ogóle game boost może być niestabilny, to ma się nijak do czegoś co warto włączać.
@meloman: Wyłącz ten badziewny boost, zmniejsz ppt w biosie na 70-75w opcjonalnie możesz jeszcze zbić napięcie o 0.1v. U mnie dzięki temu Ryzen 3600 w stress testach np. p95 nie przekracza 75 st. Powyżej 75 st. automatycznie wszystkie wentylatory ustawiają się na 100% i robi się zdecydowanie za głośno, taki ficzer biosu Asusa, nie da się tego obejść w żaden sposób.
kilowodypod_stopa - @meloman: Wyłącz ten badziewny boost, zmniejsz ppt w biosie na 70...

źródło: comment_1597065751oq1dp8RuNoYhZaXdlo15DR.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qrwencjusz: z wentylatorami to pomajstruję z ustawieniami krzywych w biosie, a jeżeli chodzi o pastę to używam Grizzly Kryonaut czyli nie pierwszej z brzegu chociaż pierwszy raz składam peceta sam i nie wiem czy dobrze nałożyłem (nałożyłem na ziarnko grochu). I tak generalnie to nie używam Game Boosta bo i tak wszystko mi chodzi na maks. detalach w 60fps a tyle maks. wyświetli mój monitor, ale to nowy komp, trzeba potestować...
@meloman: Sam mam ryzena 3900X na takim negatywnym offsecie. Dokładnie na - 0.1v Co najwyżej, jeśli przesadzisz z wartościami undervoltingu to albo zacznie spadać wydajność, albo będzie ci się wieszał i resetował komp z powodu zbyt dużego minusowego offsetu. 0.1V to taki sweet spot dla wielu userów - ani nie spadnie wydajność, ani nie padnie stabilność ale za to zelżą temperatury o 4-5 stopni w stresie
@Qrwencjusz: @notanumber: @10129: @kilo_wody_pod_stopa: @10129: @Gronbar: @SanFable: Tak chciałem tylko nadmienić że potestowałem furmarkiem gpu i procka (muszę zaznaczyć że oba testy były uruchomione jednocześnie) bez gejm busta i po pół godziny testowania temperatura była 78-79 stopni. Zamierzam dokupić ze 2 dodatkowe wentylatory 140mm i podłączyć je pod płytę główną (piszcie jakie wentylatory polecacie). Prawdopodobnie przyjrzę się paście tzn zdejmę chłodzenie zobaczę jak się rozeszło
@meloman: Osobiście używam 140mm SilentWings 3 High-Speed od BeQuiet - ciche i wydajne wentylatory. Ok 90-100 zł sztuka. Jesli nie masz koncentratora wtyczek do wentylatorów, to musisz taki kontroler dokupić, bo zapewne płyta główna nie ma tylu wejść FAN 4-pin by każdy wentylator oddzielnie obsłużyć.

Pastę możesz rozłożyć już na płasko używając np karty plastikowej - takiej kredytowej lub biedronki np. Pasta łatwo z niej schodzi i nie zostawia śladów. Potem