Wpis z mikrobloga

Kocham to miasto! Buduję dom we Wrocławiu, musiałem się przyłączyć do kanalizacji i wodociągu na własny koszt (30500 zł), oczywiście nie mogłem zrobić przydomowej oczyszczalni ścieków ani wykopać studni. I teraz jak już zrobiłem przyłącze okazało się, że będę musiał płacić do końca życia 260 zł rocznie za to, że rura została umieszczona w drodze;/ masakra
#wroclaw
  • 26
@lyczko: Ponieważ przepisy we Wrocławiu na to nie pozwalają, jeśli jest kanalizacja w pobliżu i wodociąg to musisz się do nich wpiąć i koniec... A koszty czasami wpięcia przekraczają kilkadziesiąt tysięcy złotych jak musisz np. rozpruć nowiutki asfalt i potem doprowadzić do stanu poprzedniego. Kilka domów dalej dowiedziałem się, że ludzie muszą zapłacić 70 tysięcy za kanalizację bo mieli jakieś 30 metrów i Mpwik wydało warunki przyłączenia, że muszą wybudować sieć
@robertx: w moim przypadku akurat jest w drodze przy działce niestety, natomiast rura idzie 3 metry pod ziemią do której trzeba się wpiąć na własny koszt, rozpruć kostkę itp. itd. natomiast przyłącze wody niestety po drugiej stronie drogi asfaltowej...
@Malinowy_nos to nie jest tak że tylko Wrocław ma takie przepisy. Jest zapis w dzienniku ustaw 75 o tym, że jeżeli istnieją techniczne warunki przyłączenia do sieci kanalizacyjnej to jest wymóg żeby się przyłączyć.
ogólnie tak jest, że jak masz możliwość przyłączenia się do kanalizacji to musisz się przyłączyć i nie możesz zrobić oczyszczalni przydomowej czy szamba ;)


@Lonate: też tak słyszałem – a zarazem mam na kwadracie sąsiadów, do których sześć lat po budowie kanalizacji na osiedlu wciąż przyjeżdża szambiarka (ʘʘ)