Wpis z mikrobloga

Jaką dostępną do zamówienia w polszy / do polszy książkę o C# byście polecali?
Znam już podstawy podstaw - pętle, arraye, exception handling, podstawy IO.
Koniecznie papierowa - o wiele łatwiej mi się zmotywować do czytania takiej, bo po prostu szybciej się uczę z książek "materialnych". Z ekranu kompa, a nawet Kindla zapamiętuję o wiele mniej niż czytając kartka po kartce.
Język najlepiej angielski, choć może być i po polsku.
A no i żeby się zmieścić do 120 zł jakby dało radę.
Czy jednak lepiej uczyć się tego z internetowych kursów?

#naukaprogramowania #csharp
  • 6
  • Odpowiedz
@Paitius: Ja wiem, że trzeba pisać... Tylko mi chodzi o to, że skądś muszę wiedzieć jak czego użyć... A niestety czytanie samej dokumentacji nie tłumaczy mi wszystkiego... A już szczególnie jeśli chodzi o frameworki i te sprawy to niestety tam potrzeba już raczej podręcznika jakiegoś.
To może zmienię zapytanie: czego się uczyć jak się zna te podstawy podstaw... Robienia aplikacji w Windows Forms? Bo ja mam właśnie ten największy problem z
  • Odpowiedz
@devamp: Wybierz sobie framework, który cię interesuje. WPF dektop, ASP.net Web czy xamarin mobile. Bez znaczenia od którego zaczniesz, wybierz to co cię bardziej interesuje. Ucz się z poradników i tutoriali na blogach lub YouTube. Postępuje najpierw krok po kroku, żeby zrobić tak jak autor, a potem rób różne modyfikacje w widoku lub logice. Jak chcesz jakiś efekt dodać, a nie wiesz jak się do tego zabrać - Google. Z dokumentacji
  • Odpowiedz
@devamp: Ja ci powiem, ze po pierwsza książkę do c# sięgnąłem po dopiero roku od pisania. Wcześniej tylko Google i tutoriale. Sięgnąłem, żeby sobie utrwalić wiedzę i powiem ci, ze jakbym od razu od niej zaczął to bym wiele z niej nie skumał. Jak coś to tytuł się zwie C# in depth
  • Odpowiedz