Wpis z mikrobloga

68 + 1 = 69
Tytuł: Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę
Autor: Nick Bilton
Gatunek: reportaż
★★★★★★★★

Nie słyszałem wcześniej o tej książce, dostałem ją na prezent, a siadła mi wyjątkowo. Jest to fabularyzowany reportaż o autorze strony Silk Road, która była darknetowym allegro do handlu narkotykami, bronią czy podrabianymi dokumentami. Historia jest bardzo ciekawa, a dzięki sfabularyzowaniu czyta się ją jeszcze lepiej. Polecam.

#bookmeter
ostoja - 68 + 1 = 69
Tytuł: Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę
...

źródło: comment_1597259300Kg3s2HQukb8UxSfbKkfVCJ.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Budo: @ostoja: no właśnie nie do końca, ten gość był totalnym debilem jeśli chodzi o opsec. Na YT jest fajny wykład z Confidence gdzie człowiek chyba z CERTu opowiada jak debilne błędy popełniał ten człowiek. Miał ewidentne braki w wiedzy o bezpieczeństwie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ostoja: mimo szczerych chęci nie potrafię teraz tego znaleźć, ale w dużym skrócie gość był na tyle głupi, że używał tego samego nicku w darknecie i na stackoverflow
@a231: no miał, ale to nie znaczy, że historia nie jest ciekawa. Co Ty myślałeś, że życie to film i ten kolo był jakimś superprzestępcą z supermocami?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Budo: nie, spodziwalbym się, że gość przez którego ręce przechodzą miliony dolarów, w dużej mierze nielegalnych, będzie dbał o swoją anonimowość choćby w podstawowy sposób ;-)
@a231: przecież bogactwo w żaden sposób nie idzie w parze ze sprytem, czy wiedzą. Jak ktoś jest nieuważny jako biedak, to będzie i nieuważny po dorobieniu się siana. Zobacz na piłkarzy- jak są debilami za młodu, to i debilami zostają w starszym wieku i totalnie nie radzą sobie z życiem. Podejrzewam, że podobną analogię można wysnuć w stosunku do założyciela silk road. ale biznes rozkręcił konkretny i wpadł w sposób dość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Budo: mam takie wrażenie, że Amerykanie uwielbiają fabularyzowane życia przestępców. Zamiast skazać ich na potępienie i zwolnienie powstają książki i seriale ¯_(ツ)_/¯ ale na pewno czyta się to dobrze i nawet składa do kupy. A przykład z piłkarzami bardzo trafny ( ͡° ͜ʖ ͡°)