Wpis z mikrobloga

jeśli będą potrafili udowodnić że jest obraźliwe oraz nie będą chcieli, żeby używano go, to tak.


@JakovKarnic: ok odpuszczam bo to nie ma sesu.
Przy takim rozumowaniu za jakis czas moze zabraknoc wyrazow bo kazdy bedzie obrazliwy bo komus sie tak wydaje i nie chce zeby go uzywano :/
dobrej nocy zycze i jeszcze tego zycze zebys za jakis czas mogl costam powiedziec.
  • Odpowiedz
Zaczyna się od żartów, niektórzy przechodzą do czynów.


@anonimek123456: hmmm a to co w koncu jest tym zlamaniem prawa? zart czy czyn?
Niektorzy zaczynaja od zrobienia prawka i kupna auta - inni przechodza do zabicia czlowieka na pasach - zakazac wszystkim robienia prawka?
  • Odpowiedz
To nikogo nie krzywdzi. Żarty mogą.


@anonimek123456: jak sam napisales darie skrzywdzily czyny nie zarty

Zarty nie krzywdza. Zarty moze i moga skrzywdzic ale tych ktorzy tego chca. Tak samo noz - sam w sobie nie krzywdzi ale jak ktos sie uprze to moze go skrzywdzic
  • Odpowiedz
  • 0
@anonimek123456 ciekawy artykuł, skoro w nim racji, proponuję stworzyć też tag #stopcallmerudy wszak wiadomo, że słowo rudy jest nawet bardziej pejoratywne, niż murzyn.
Choć czuję, że się nie doczekam, ciekawe czemu ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@gorzki99: no ale jakim wpływom, to jest przecież tak mało ważna bzdura, ze szkoda czasu na wpływanie. Przecież orzeczenia czy wskazówki rady języka polskiego nie są nawet przez ludzi przestrzegane xD Ot polityczny manifest czy tez jeżeli autonomiczne to jakieś tam postawienie się z obrażanymi w solidarności przez doktorów języka polskiego. Nie bądźmy foliarzami.
  • Odpowiedz
zabroni ci powiedzieć #!$%@?, to też robisz aferę "gdzie moja wolność słowa"?


@JakovKarnic: nie do konca ale jak pani 25 lat temu w technikum kazala sie tytulowac per "pani profesor" to matka musiala przyjsc do szkoly bo powiedzialem ze nie bede obrazac profesorow tytulujac tak kogos kto ma magistra. Matka tylko zapytala czy ta pani ma magistra czy profesora - i temat zniknal :P
  • Odpowiedz
ja będąc w ogólniaku czy na studiach nie musiałem fatygować mamusi do szkoły czy na uczelnię. A nie mówiłem do osób bez profesury "profesor".


@JakovKarnic: no ja tez nie musialem to pani "profesor" a de facto magister pobiegla do dyrektora ze ja obrazam wiec pofatygowal mamusie
Skonczylo sie jak sie skonczylo - pani "profesor" chciala mnie dojechac ale miala pecha bo ten przedmiot akurat lubilem i jej nie wychodzilo :P
I
  • Odpowiedz
@gorzki99: ok, masz błąd w rozumie chyba.

Ta sprawa to stosunkowo mało ważna bzdura, czy rada j. polskiego uważa, ze to obraźliwe słowo bądź nie, żeby wpływać na nią jakimiś metodami innymi niż nastroje społeczne.

Ich argumentacja dlaczego doszli do wniosku, ze to słowo jest jednak obraźliwe jest świetna. Wybacz ale nie rozumiem czego nie rozumiesz i bardzo dziwi mnie twój komentarz.
  • Odpowiedz
@anonimek123456: określenie „biały murzyn” powstało na określenie człowieka który pracuje „za miskę ryżu”. Często określa się tak Polaków. Czy to określenie jest negatywne?

Zawiera dwa słowa: „biały” który według konserw jest bardzo pozytywne i słowo „murzyn” które według nich jest neutralnie.

A jakoś ludzie się obrażają. Dlaczego tak się dzieje?
  • Odpowiedz