Wpis z mikrobloga

#xiaomi #andoird

Miałem stary telefon i kupiłem nowy. Przełożyłem kartę SIM i zalogowałem się na to samo konto Google.

W nowym telefonie mam kontakty, ale nie mam historii połączeń ani SMS. Myślałem, ze mi się przeniosą razem z kartą SIM lub kontem Google :/

Co najlepiej zrobić?

Wolałbym nie instalować jakiś dziwnych aplikacji do kopii zapasowych całego telefonu.
  • 9
nie mam historii połączeń ani SMS


@mk321: Chyba wszystko zależy od tego gdzie było zapisane. Historia połączeń i SMS jest chyba bezpośrednio w pamięci telefonu, więc przełożenie karty SIM, albo zalogowanie się na konto Google nic nie da.

Nie pamiętam, ale chyba była gdzieś opcja synchronizowania SMSów i historii połączeń, chyba jej po prostu nie włączyłeś. Ale głowy nie dam sobie odciąć. Ewentualnie to się zapisuje na koncie Xiaomi, ale tez
@mk321: also, znalazłem z ciekawości i nie myliłem się za bardzo
https://panwybierak.pl/blog/sms-backup-jak-wykonac-kopie-zapasowa-wiadomosci-sms-na-telefonie/

Najłatwiejszym sposobem na wykonanie kopii zapasowej (backupu) SMS-ów na telefonie z Androidem jest wykorzystanie funkcji wbudowanej w sam system operacyjny. Jest ona obecna od wersji 8.0 systemu (Oreo), która weszła do użytku 21 sierpnia 2017 roku.


Jest to więc rozwiązanie dostępne dla relatywnie nowych telefonów i tych, które dostały uaktualnienie do tej wersji Androida. Aby z niego skorzystać wystarczy