Wpis z mikrobloga

@Jell-o: Mnie tam bardziej śmieszy fakt, jak bardzo te nonsensowne bzdury są bliskie bełkotowi jaki panuje na prawicowej części Wykopu i uznawany jest za prawdę objawioną pokroju wiary w Boga czy wiary w wolnorynkowy kapitalizm. Ale widzę, że faszystofile wiedzą lepiej.

@Gaku745: @Desde: @SwietlistySzlak: Tak było, jest, a nie daj Boże będzie, ale lewacy i tak powiedzą, że to nie był prawdziwy komunizm ( ͡° ͜ʖ
@Szczykawa: ja tam nie jestem apologetą systemu zakładającego militaryzację, całkowitą kontrolę nad gospodarką, dzielenie obywateli na lepszych i gorszych, kult jednostki, czystki etniczne i cenzurę prasy. W przeciwieństwie do ciebie.
jacy faszystofile? Kogo masz na myśli?


@Jell-o: Oczywiste kogo - narodowych towarzyszy z Konfederacji, PiSu czy innych ideowych sojuszników faszyzmu i nazizmu pokroju anarchokapitalistów czy chrześcijańskich demokratów.

ja tam nie jestem apologetą systemu zakładającego militaryzację, całkowitą kontrolę nad gospodarką, dzielenie obywateli na lepszych i gorszych, kult jednostki, czystki etniczne i cenzurę prasy. W przeciwieństwie do ciebie.


Nie przypominam sobie żebym był zwolennikiem kapitalizmu w jego mniej kolorowym wydaniu.
@Szczykawa: A co ma anarchokapitalizm do faszyzmu że tak zapytam? Podstawową zasadą faszyzmu jest "wszystko w państwie nic poza państwem", a anarchokapitalizm zakłada zniesienie państwa i zastąpienie wszystkich jego instytucji prywatnymi. Dźwigi są dosyć blisko tej zasady, lubią jak państwo wszystkim się zajmuje.

Nie przypominam sobie żebym był zwolennikiem kapitalizmu w jego mniej kolorowym wydaniu.


Ja piszę o całkowitej kontroli państwa nad gospodarką a ty mówisz że to jest kapitalizm. Podałeś
Podałeś dwie rzeczy których nie lubisz: kapitalizm i faszyzm - i stworzyłeś między nimi wyimaginowaną relację.


@Jell-o: wyimaginowaną XDD powiedz to przemysłowcom którzy finansowali partię Hitlera, wszystkim kapitalistom którym na rękę szedł Mussolini, arystokratom i kapitalistom którzy aktywnie wspierali twojego Franco, turbokapitalistycznemu Pinochetowi.

Podstawową zasadą faszyzmu jest "wszystko w państwie nic poza państwem", a anarchokapitalizm zakłada zniesienie państwa i zastąpienie wszystkich jego instytucji prywatnymi.


Nie wiem czy jest jakakolwiek różnica gdy
@Szczykawa Ale na tej samej podstawie można powiedzieć, że socjalizm to najczystsza forma faszyzmu - przecież ma z nim tyle samo wspólnego co akap.

A myślę, że nawet więcej. Hasło libertarian "nic dla państwa, wszystko przeciwko państwu, wszystko poza państwem", to raczej nie jest coś, z czym by się zgodziła większość lewicy (czy to socjaldemokraci czy bolszewicy).

Faszyzm jest przeciwieństwem wolnorynkowego kapitalizmu - wspierający go kapitaliści także są przeciwnikami wolnego rynku, a
@Ekspert_od_niczego:

Bo tekst: "Może sam sobie odpowiesz na to pytanie gdy ja Cię zapytam dlaczego gotów byłbyś mordować ludzi pod sztandarem frankistowskich faszystów?"

Do innego wykopka sprawia, że no martwię się o twój stan psychiczny.


ja martwie o stan twojego zdrowia psychicznego, biorac pod uwage ze odpisujesz tu po 9 miesiacach xDD

nie mowiac juz o tym, ze calkiem fajnie, ze uwazasz, ze stwierdzenie faktow przez kogos wzbudza twoja troske o
@Szczykawa

ja martwie o stan twojego zdrowia psychicznego, biorac pod uwage ze odpisujesz tu po 9 miesiacach


Czemu? Widzę durny wpis to odpisuję, nawet nie patrzyłem na datę.

ten twoj kolezka koko pisal, ze z checia mordowalby ludzi na wojnie w hiszpanii,


Gdzie?
@Szczykawa

a nie, bo tu o innego chlopa chodzi. to juz nie pamietam nawet, ale zakladam, ze pewnie plusowal wpisy tego koko


XDDDDDDD

No chyba już bardziej nie możesz się skompromitować.

A ja zakładam, że plusowałeś wpisy do mordowania wszystkich ludzi, którzy zarabiają więcej niż 5000 miesięcznie. Zakładam, to nie muszę mieć dowodów?

A już to, że za okoliczność obciążającą uznajesz to, że jakiś debil PLUSOWAŁ jego wpisy...

Cieszę się, że jesteś
@Ekspert_od_niczego:

XDDDDDDD


xd

Gdzie?


Gdzie? XD Na łykopie. I mu moderacja dawno usunęła te posty. Przepraszam, że nie robię screenów każdego #!$%@? postu jaki zamieszczą apologeci kapitalizmu. Wystarczy mi, że ja mam świadomość z jakimi osobami mam do czynienia tutaj.

A ja zakładam, że plusowałeś wpisy do mordowania wszystkich ludzi, którzy zarabiają więcej niż 5000 miesięcznie. Zakładam, to nie muszę mieć dowodów?


Nikt ci tego nie broni. Ja bym zjechał nawet