Wpis z mikrobloga

" Jednym z cudów Jezusa było uleczenie sługi centuriona. Mowa o tym u Mateusza i Łukasza. Mateusz używa słowa „pais", z którego wzięło się słowo „pederastia". „Pais" oznacza młodość. Ewangelista chciał bowiem jak najtrafniej opisać młodzieńca, który zasadniczo był kochankiem centuriona. A ten przyszedł do Jezusa i poprosił o uzdrowienie lubego, mówiąc: „Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony". Jezus odparł, chwaląc pobożność centuriona: „Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu".

Świetne jest to, że za każdym razem, gdy podchodzisz do komunii w niedzielę, miliony katolików mówi: „Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja". Wypowiadają tę homoerotyczną frazę, która wypłynęła z ust centuriona, szczerze zaangażowanego w homoseksualną relację ze swoim sługą. "

Ordo_Publius - " Jednym z cudów Jezusa było uleczenie sługi centuriona. Mowa o tym u ...

źródło: comment_15978600826C9pLxayCzaInfTTShTMAf.jpg

Pobierz
  • 43
@Ordo_Publius: nazwa watykan pochodzi od pogańskiego bustwa

In ancient Roman religion, Vagitanus or Vaticanus was one of a number of childbirth deities who influenced or guided some aspect of parturition, in this instance the newborn's crying.[1] The name is related to the Latin noun vagitus, "crying, squalling, wailing," particularly by a baby or an animal, and the verb vagio, vagire.[2] Vagitanus has thus been described as the god "who presided over
@lordus2: Wystarczy wam fragment o kamieniu, aby uznać prymat Piotrowy, ale negujecie fragment dotyczący relacji homoseksualnej, z którego przez pryzmat historii i użytych słów jest jak najbardziej poprawny xd
@Ordo_Publius ale fikołki robisz, żeby nagiąć fakty do swojej tezy. Serio myślisz, że Nowy Testament mógłby zawierać takie nieścisłości? Przecież św. Paweł wprost potępia czyny homoseksualne. Jeśli Jezus rzeczywiście miałby uczynić cud dla osób w relacji homoseksualnej, to późniejsza nauka Apostołów nie negowałaby tego, bo dlaczego miałaby? Przecież Paweł z Tarsu był światowcem, obywatelem rzymskim.

I ponad 2000 lat nikt na to nie wpadł. Aż pewien Wykopek przytoczył naciąganą teorię...

Wg mnie