Wpis z mikrobloga

109 + 1 = 110

Tytuł: Ostatnie dni mroku
Autor: Graham Moore
Gatunek: Powieść
ISBN: 9788327715067
Ocena: 8/10

Powieść opisująca elektryzujący spór, o "elektryzacje" Ameryki. Akcja ma miejsce pod koniec XIXw w Nowym Jorku, pierwszą sprawą młodego prawnika Paula Cravatha jest spór o prawa patentowe na żarówkę. Uznawany za najwybitniejszego wynalazcę na świecie Thomas Edison uwikłany jest w spór z innym wynalazcą Georgem Westinghousem. Oprócz tej dwójki główną jedną z głównych postaci jest ekscentryczny serbski wynalazca Nikola Tesla. Wynalazcy często posuwają się do nieczystych zagrań i różnego rodzaju podstępów, walka toczy się nie tylko o sławę, ale również o ogromne pieniądze.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta powieść. Postacie przedstawione w interesujący sposób, bohaterów których często znamy tylko z podręczników do historii mamy okazję poznać z bliższa, co często pozwala zrewidować poglądy na ich temat. Powieść ma ciekawy klimat, akcja toczy się na kilku płaszczyznach, które tworzą spójny obraz. Zabierając się za czytanie miałem obawy, czy nie przygniecie mnie ogrom zagadnień technologicznych, ale książka jest skonstruowana w taki sposób, że to nie sprawy czysto naukowe tworzą jej największą wartość. Ma ona też kilka wad, jak choćby momentami naiwna i naciągana fabuła, ale jest bardzo dobre czytadło. Nie należy jej traktować jako powieść historyczno-biograficzna, mimo że w dobry sposób oddaje sedno tamtych wydarzeń.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na sposób wydania, który bardzo przypadł mi do gustu, ładna okładka, początek kolejnych rozdziałów przyozdobiony schematycznymi rysunkami oraz pasującymi cytatami.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
Tosiek14 - 109 + 1 = 110

Tytuł: Ostatnie dni mroku
Autor: Graham Moore
Gatunek: Powi...

źródło: comment_1598037131E68yX7OxXK36lQlgAkD4az.jpg

Pobierz