Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@mizgin: w sensie takiego najlepiej za 500 zł? ;)

Mała szansa, zresztą było by to nielegalne bo w PL jest prawo zastrzegające sprzedaż psów jedynie dla osób będących z związkach. Że spora liczba tych związków to pseodo i rodówód drukują sobie sami w domu to już inna kwestia ;D
Ale słyszałam że nawet takie pseudo ostatnio podrożało. Zwlasza podczas epidemii jak był super popyt na szczeniaczki, a samoyedy są modną rasą
Ok, dzięki za info. Miałam 13 lat psa rasy Collie i kupowałam go bez rodowodu. Nie był żadną fałszywką ( ͡° ͜ʖ ͡°). Widocznie dużo się pozmieniało. A swoją drogą inne rasy bez rodowodu czasem pojawiają się na portalach olx w niższej cenie i stąd moje pytanie. Pewnie i tak zabiorę pieska ze schroniska, ale interesował mnie temat samoyeda, bo młodszy brat wymarzył.
@mizgin mam suczke i chce miec jeden miot poniewaz moja rodzina tez chcialaby pieski, bede robil przed rozrodem badania na stawy i oczy ale nie wiem czy bede wyrabial rodowod zkwp czy po prostu jakiegos innego zwiazku ze wzgledu na to ze jestem uprzedzony na zkwp i ich korupcje i kolesiostwo :) wiec pewnke bede mial sporo taniej w okolicach 2-3k jesli nie rozejda sie po rodzinie wszystkie i jesli badania beda
@r__k pseudohodowla nie jest zalezna od zwiazku a od hodowcow, w Polsce zkwp sobie wyrobilo monopol na mowienie o nich jako o jedynym prawdziwym slusznym zwiazku i hejt na wszystkich pozostalych
@mietek_zul: jasne, zgadzam się, tam też idą grube wałki, lewe zaświadczenia lekarskiego lewe testy psychiczne i egzaminy... Trochę się tego nasłuchałam od jednego bardzo wkurzonego sędziego xD
Mimo to największe szanse na zdrowego psa masz właśnie tam, nadal jednak należy zachować zdrowy rozsądek przy wyborze samego hodowcy.

Jak w twoim przypadku - na jakiej zasadzie będziesz dobierał reproduktora? Tylko badania fizyczne? Co z predyspozycjami psychicznymi? Ile jesteś w stanie zapłacić za
@mizgin: @r__k także znam takiego hodowcę oraz znam mnóstwo innych hodowców którzy nawet badań nie robią tylko mają gotowy wydruk od weterynarza a potem liczą hajs. Pamiętam jak 3-4 lata temu Samoyedy z najlepszych hodowli w Polsce kosztowały jeszcze po 5000zł. Nagle zaczęła się na nie moda, były szybko rezerwowane już w momencie zapowiedzi miotu, to z każdym kolejnym miotem ci najlepsi podnosili cenę do 5000, 6000, 7000 a teraz juz
@mietek_zul: wiadomo, np owczarki w polsce mają też PFK i KHRON - w obu organizacjach są i dobre i słabe psy. W obu obowiązkowe są badania i testy, drzewa genealogiczne rodziców etc. Dlatego nie jestem tylko za ZKwP, natomiast jak ktoś się nie zna na rasie, to bezpieczniej szukać jednak u nich. Znam dobrych hodowców spoza FCI, ale to nadal jest kupa czasu poświęconego na naukę i wyszukiwanie odpowiedniego reproduktora, a