Wpis z mikrobloga

Po przeczytaniu na tagu wpisu jednego Mireczka odnośnie frytek z mizerią ( ͡ ͜ʖ ͡) wszedłem na stronę #grubaszwpk żeby zobaczyć co on tam wypisuje i wygląda to niestety tak, jakby każda z tych „recenzji” to był tekst sponsorowany, a te negatywne dostawali ci, którzy nie zechcieli zapłacić xD

Tak się składa że akurat w zeszły poniedziałek byłem w Oliwa i Ogień 2, wg. Grubego to:

najlepsza pizza we Wrocławiu

cała Polska nam jej zazdrości

jak poranny śpiew ptaków, jak glutenowe złoto. To jest pieczywo, o jakim marzysz, budząc się każdego dnia.



To bzdury, pizza jest OK ( pic rel ) ale nic poza tym, w niczym nie jest lepsza na przykład od pizzy, którą od kilku lat serwuje Vaffa, Ogień czy nawet Pizza Pany

Jeśli szukać mankamentów, to pizze dostaliśmy nie w jednym momencie, w menu ma pizzy z anchois, nie ma pizzy funghi ale za to są jakieś wynalazki typu carbonara. Sama pizza jest spoko, zamówiliśmy margheritę ponieważ w mojej ocenie w tej na maxa prostej formule najłatwiej ocenić kunszt wykonania. Pizzę oceniam tak na 4,5/6, brzegi faktycznie są troche bardziej napompowane niż z reguły przy pizzy w formule neapolitańskiej - co do tego akurat mam mieszane uczucia ponieważ te brzegi powinny być w większej części napompowane powietrzem a tutaj w istotnej części - w szczególności od dołu pizzy - to była klucha, powodująca że cała pizza robiła się ciężkawa w odbiorze. Pomidory okej, Gran Padano chociaż deklarowane w menu, to w smaku niewyczuwalne - to w zasadzie tyle

Tak więc może i jest to „nowofalowe neapolitańskie cannotto” ale szału nie robi i tak powinna brzmieć w miarę obiektywna recenzja. Komercyjnie ta miejscówka się obroni ze względu na doskonałą, także turystycznie, lokalizację. Lokal faktycznie ładny ale podsumowując, uważam to miejsce za dość mocno przehajpowane

#wroclaw #grubaswpk

#jedzenie71
kyloe - Po przeczytaniu na tagu wpisu jednego Mireczka odnośnie frytek z mizerią (⌐ ͡...

źródło: comment_1598085974CKYlNGvtIu66Tn5y6vq0lt.jpg

Pobierz
  • 19
ty hejterze...


@PurpleHaze: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ghoulas Mi się wydaje, że to taka strategia marketingowa:

zróbmy przeciętną pizzę,

nazwijmy ją "nowofalowym cannotto"

posmarujmy Grubemu, żeby nazwał ją najlepszą pizzą w Polsce

Oskarki i Julki już ciągną tłumem

profit

@ghoulas: Tak, ale doprawdy zadziwiające jest to do jakiego stopnia ludzie są pozbawieni zdolności własnej oceny. Gruby coś napisze a oni lecą i podejrzewam że większa część z nich wierzy, że jadła najlepszą pizzę we Wrocławiu xD
@kyloe: Jak to zwykłem powtarzać mojej córce jak się wkurza na innych ludzi. Pamiętaj że średnia IQ100 skądś się bierze i ze ~50% populacji jest poniżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodatkowo smak ma tyle składni pozazmysłowych ze samo jedzenie w ponoć dobrej restauracji już Ci go poprawia.
@kyloe: ostatnio też napisałem o swoich odczuciach z tego miejsca na mirko, i widzę, że jesteśmy dość zbieżni w opinii. :) Szału nie ma. Przede wszystkim za drogo w relacji do jakości i ilości. No pizza w porządku, ale bez szału, takie 4/5. A arancini w ogóle kiepskie.
@aikonek: No tanio nie jest, nie da się ukryć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Arancini nie próbowałem i już pewnie nie spróbuję, ponieważ watpię żebym miał się tam ponownie pojawić. Co do reszty, to w zasadzie ze wszystkim się zgadzam
@ghoulas: może pan maruda, a może życzliwy ci człowiek sugerujący abyś nie wprowadzał swojej córki w błąd, bo trafi do licznego zbioru osób, które nie rozumieją czym jest średnia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zajf: czyli twierdzisz że średnia nie pokazuje że 50% ludzi jest poniżej 100 IQ? Jak mediana lepiej w tym przypadku to obrazuje z checią się dowiem i poszerzę swoją wiedzę.
@ghoulas: Nie no, jest tak jak pisze mirek @Zajf. W uproszczeniu średnia to tylko liczba, w zależności od rozkładu danych możesz mieć np. 10% obserwacji powyżej średniej a 90% poniżej lub w każdym innym stosunku, natomiast mediana to wartość, poniżej i powyżej której, masz dokładnie tyle samo obserwacji, obie te wartości mogą się w różnym stopniu różnić w zależności od rozkładu danych
czyli twierdzisz że średnia nie pokazuje że 50% ludzi jest poniżej 100 IQ?


@ghoulas: proponuję małe zadanie. Masz 10 osób z czego 9 ma IQ równe 101 a jedna osoba ma IQ równe 91. Ile wynosi średnia i ile osób jest poniżej średniej.

Ja mam racje a wy sie mylicie i chooj wam w anus ( )


Jako że jesteśmy na wykopie rozumiem i też ślę
pizza jest OK ( pic rel ) ale nic poza tym, w niczym nie jest lepsza na przykład od pizzy, którą od kilku lat serwuje Vaffa, Ogień czy nawet Pizza Pany


@kyloe: generalnie, od kiedy nastała moda na te placki neapolitańskie, to w każdej pizzerii pizza smakuje tak samo. Różnią się czasami tylko tym, że raz ciasto będzie trochę za bardzo przypieczone a raz trochę za mało