Wpis z mikrobloga

Taki projekt ogrodu (a w zasadzie zagospodarowanie całej działki) poczyniłam ostatnio dla klienta. Jest duży taras, drzewa, duża donica z drzewkiem na froncie, dwa trawniki w kształcie zbliżonym do kwadratu i ścieżka z płyt betonowych. Taki standardowy średniej wielkości ogród (1000 m2) w wydaniu nowoczesnym i geometrycznym, możliwie prosty w utrzymaniu.

Jeśli macie jakieś pytania ogrodniczo-projektowe odnośnie waszych własnych działek lub tego projektu to chętnie na nie odpowiem, #ama ( ͡º ͜ʖ͡º)

#ogrodnictwo #budujzwykopem #projektowanie #ogrod #rosliny
kjut_dziewczynka - Taki projekt ogrodu (a w zasadzie zagospodarowanie całej działki) ...

źródło: comment_1598094166ojpNGQDqe1698VANqLSufB.jpg

Pobierz
  • 31
@leopolis u mnie ogród tej wielkości to są widełki 1500-2000 zł, ale zawsze wyceniam indywidualne, na podstawie wielkości działki, jej mapki, zdjęć i tego, co ma być zaprojektowane (wiadomo, projekt tarasu, zadaszenia altany to dosatkowe rysunki techniczne i dodatkowa praca)
@kjut_dziewczynka: Od jakiegoś czasu śledzę Twoje wpisy i bardzo mi się podoba co robisz. Pozwolę sobie zadać kilka pytań.
1. Jakiego oprogramowania używasz ?
2. Jaki jest szacunkowy koszt takiego projektu (np z m2) i co zawiera. Doskonale wiem że projekt projektowi nierówny ale tak z grubsza podaj widełki od (przy opcji minimum) do (mega wypas i skomplikowana działka)
3. Masz w ofercie jakiś nadzór autorski?
4. Jak długo powstaje taki
@ptak_powszedni
Cieszę się, że mnie obserwujesz, z czasem moje projekty są coraz lepsze :3
1. Pcon Planner. Do projektów studenckich i konkursowych, a także w pewnym biurze architektury krajobrazu używałam Archicada
2. Wiele projektantów używa ceny za m2, ale ja jakoś nie lubię tego sposobu. Mam swoje widełki, malutkie ogrody to 1000-1500, średnie 1500-2000, duże ogrody powyżej 1500 m2 to już kilka tysięcy. Oczywiście zależy od tego, co projekt ma zawierać. Jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kjut_dziewczynka: A czy moglabys polecic cos na zywa sciane od sasiadow? Nie ukrywam ze myslalem o tujach bo tworza fajny mur. Dzialka 1200 m2, dom 160m2, zabudowa okolo 220m2, wiec zostaje sporo terenu do zagospodarowania ale na poczatek chce zrobic sobie zielone sciany od sasiadow.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kjut_dziewczynka: ja uderzę bardzo ostro. Ma być w miarę minimalistycznie, łączka żeby się poopalać+ reszta wg. upodobań. Bez fontanny i wodotrysku. Wszystko pod pełną automatykę czyli zraszacze+ kosiarki automatyczne ale na średni portfel, czyli bez przesady. Kilka zraszaczy i 1 kosiarka powiedzmy. Jak ty to widzisz. Czym oddzieliłabyś się od ulicy/sąsiadów. Czy kamyki pod drzewka to dobry pomysł czy raczej trociny/kora. Oddzielenie drzewek widziałem że jest robione takimi półokręgami plastikowymi bardzo