Wpis z mikrobloga

Ile mniej więcej kasuje elektryk za ogarnięcie domku 120m2, z materiałem lub bez materiału? Samo okablowanie bez białego montażu. Średni standard czyli rolety,termostaty,wyrzucenie kabli pod kamery, zasilanie bramy wjazdowej. #elektryka #elektronika
  • 21
@molom: trochę mało danych. zależy jaki rejon kraju. miasto, wieś. Jakie odległości od rozdzielni do punktów.
Ile metrów wykopu do bramy. Ile metrów wykopu do kabla zasilającego.
Na moje to robocizna 5-12kzł.
@dingo2323: a placcie i po 20k jak chcecie, 8k i z pieczatka kierownika robot elektrycznych, tylko trzeba wiedzieć jakie przebitki na materiale sa w detalu a jakie w hurcie, nawet ci na allegro maja po 30% przebitki na rolce stu metrach, ale jak wiesz gdzie kupić 4000m..
To tu nie #!$%@? bo widze ze na pradzie sie znasz tyle zeby wymienić baterie w piloci bo + i - sa opisane jak
@samokost-amschtal: nie da się zrobić współczesnej instalacji tanio :) jeśli komuś nie przeszkadza jedna różnicowka na cały dom to spoko, bo tanio będzie. Sam osprzęt do rozdzielnicy żeby dom praktyczny był na dzisiejsze czasy to koszt ponad 2500 złotych, rozdzielnica elektryczna i medialna blisko 1000.... Zrobisz instalacje tanio ale nie według dzisiejszych standardów ;)
@samokost-amschtal: Ja tylko stwierdziłem, że jeszcze na porządnych z zakładu energetycznego na prywatnej robocie nie spotkałem. Za to widziałem domy po ich twórczości radosnej. Kiedyś jednej babce zrobili wszystko na zapasach magazynowych sprzed 20 lat. Nic się kupy nie trzymało. Jak ktoś chce oszczędzać, jego wybór, ale to się prędzej czy później odbije na oszczędzającym.