Wpis z mikrobloga

Uwaga uwaga!
#rozdajo #perfumy #phantosmia

ROZDAJO

Nasze pierwsze rozdanie na tagu.
Przygotowaliśmy dla Was trzy pakiety próbek. Numery #17, #20 i #21. O siedemnastce mogliście przeczytać w poprzednim poście, a o pozostałych dwóch dowiecie się dzisiaj.

Zasady #rozdajo standardowe. Zielonki out, dajcie nam followka na tagu i zaplusujcie wpis, bo z tego co wiem losuje się z plusów przy wpisie.

Chcielibyśmy dostać od Was obiektywne i subiektywne opinie na temat tego co tworzymy. Uwagi, pochwały, krytyka, ocena są dla nas bardzo ważne, dlatego liczymy na to, że osoby obdarowane strzelą nam fajne recenzje zawartości buteleczek. Jeśli taki test przejdzie pomyślnie dla przynajmniej jednego z zapachów to bardzo chętnie rozdamy więcej jego sztuk na tagu :D
Plusować można do 16 w poniedziałek. Do zwycięzców napiszemy na PW, więc pamiętajcie o odblokowaniu skrzynek. Wysyłka na nasz koszt paczkomatem ^^

MIESZANIE

Trzy nowe mieszanki zagościły na naszej szafce. Stworzonych oczywiście jest więcej, ale te trzy aspirują do miana godnych.

10ml
Nasycenie 20%
Alkohol brenntag 5,270g
Top
Mahagonate 2% 0,132
Czarny pieprz Indonezja 0,5% 0,033
Mid
Safraleine 4% 0,264
Kephalis 2% 0,132
Eugenol 0,5% 0,033
Bot
Ambrocenide 2% 0,132
Norlimbanol dextro 4% 0,264
Z11Mip 3% 0,198
Suederal lt 2% 0,132
#20

Ciężka sprawa i to dosłownie. Mimo małej zawartości eugenolu na początku wita nas gabinet stomatologiczny. Ostry zapach goździków i lekarstwa do zębów powoli odpuszcza i odsłania resztę kart. Skóra, zamsz, szafran, suche drewno. Zapach mocny, konkretny i na pewno nie dla każdego. Moja mama wyczuła tu dętkę od roweru i uważam że nie jest to chybione określenie. Można zostawić tak i nosząca osoba skutecznie zapewni sobie dystans wokół siebie. Można również go złagodzić czymś słodkim.

10ml
Stężenie 20%
Alkohol brenntag
Top
Mandarine verte 4%
Mid
Azarbre 4%
Para cresyl phenyl acetate 0,5%
Bot
Ebanol 4%
Heliotropine 4%
Lyrame super 3,5%
#21

Mandarynka, miód, wosk, drewno. Słodko, cytrusowo i słonecznie. Zapach w testach polowych zawsze odbierany pozytywnie. Całkiem intensywny i świeży. Ładnie się utrzymuje na skórze i co jakiś czas daje o sobie znać. Myślę że przypadnie do gustu wszystkim testującym :D

10ml
Stężenie 20%
Alkohol brenntag 5,270 g
Top
Limettol Natural - 0,5%
Mandarine Verte - 1%
Kardamon - 1,5%
Czarny pieprz Indonezja - 1%
Akord #3 4%
Mid
Patchoulol - 2%
Floralozone - 1%
Farenal - 1%
Patchouli Coeur - 2%
Akord #5 6%
Ginger Fresh Madagaskar - 1%
Bot
Cedarwood Virginia - 3%
Z11 MIP - 2%
Kephalis - 2%
Ambrocenide - 1%
Vetiverol extra - 1%
#24

Na Facebook’owej grupie perfumiarzy pewna projektantka z UK dodała post, w którym wyjaśniła że tworzy coś na market japoński i szuka ludzi od zapachów. Oczywiście się zgłosiłem i dogadałem na stworzenie czegoś orientalnego, wodnego i świeżego. Jeśli próbki się spodobają to rozpoczniemy współpracę. Tak powstał numer #24. Zrobienie go zajęło mi całe Mothership od Led Zeppelin. Idąc od góry dostajemy mocno cytrusową mieszankę, która bardzo dobrze łączy się z drewnianym dołem. W środku mamy zimno-zieloną wodę, która przeplata się cały czas pomiędzy resztą składników. Na koniec słuszna dawka imbiru. No bo wiecie imbir -> sushi -> Japonia. Zapach bardzo złożony i bogaty. Bardzo dużo pracuje. Czasem cytrusy, zaraz drewno i przez dłuższa chwile zapach ozonu z farenalu. Musi troszkę odstać, a w międzyczasie zrobimy więcej jego wariantów.

PODSUMOWANIE

Zastanawiamy się nad lekcjami i kursami. W styczniu zaczyna się kurs zdalny z materiałami z Grasse i brzmi bardzo zachęcająco, oprócz ceny oczywiście
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zabawa dalej cieszy, energia i apetyt jest.
Liczymy na to że nasze próbki spotkają się z pozytywnym odbiorem i dowiemy się w jakim miejscu naszej przygody jesteśmy.
Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie to chętnie obdarujemy was większą ilością buteleczek :D
Pamiętajcie żeby zaplusować wpis, skomentować i obserwować tag #phantosmia. Krytyka zawsze mile widziana :3
mikibn - Uwaga uwaga!
#rozdajo #perfumy #phantosmia

ROZDAJO

Nasze pierwsze roz...

źródło: comment_1598197865KHALaAhQ0RdfqpzvS22pyK.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Mu5hr00m: Notepad++ zostawił mi uraz w psychice po technikum informatycznym XD Normalnie notepadzik windowsowy i jazda. #21 po przegryzieniu jest mniej ostry i znika zapach moczu zwierzęcego ^^ Jeden zapach, który nie ma numerka, a mocno opiera się na Farenalu i Floralozone na początku przyprawiał o wymioty, a potem bardzo się uspokoił
  • Odpowiedz
@xxcuzzme: Jeśli pierwsze pakiety wypadną dobrze to chętnie zrobimy więcej ^^. Na teraz mamy tylko opinie nasze i naszego otoczenia, ale jeśli sprawdzimy się pośród wykopowych ekspertów to kupujemy drugie tyle składników i jazda :D
  • Odpowiedz
@karygodnykartofel: Jeszcze nic się nie rozlało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyny zapach zostaje w koszu gdzie leżą zużyte pipety. Ale ja już kilka lat pracuje przy aromatach spożywczych więc nauczyłem się ignorować taki skumulowany zapach wszystkiego ^^
  • Odpowiedz
@mikibn: Można takie bez syntetycznych składników? Mam czuły nos i nie lubię tego co odpowiada większości ludzi o otępiałych zmysłach, dużego stężenia kilku pojedynczych estrów lub terpenoidów udającego naturalne zapachy, które są o wiele rzędów wielkości bardziej złożone.
  • Odpowiedz
@lurkujacy: Nie do końca rozumiem o co chodzi. Czy można takie zrobić? Na pewno można. Przykładem będzie euphorium Brooklyn, które tworzy swoje zapachy metodami takimi jak w filmie Pachnidło. Polecam sprawdzić flakon „Wald”. My pracujemy na tych substancjach i jak na początku olejki eteryczne pachniały tylko chemią łazienkową, tak aldehydy i molekuły na których pracujemy już wychodzą bardzo przyjemnie i „naturalnie”. Można pracować na absolutach, które za 5ml kosztują dużo dużo
  • Odpowiedz