Wpis z mikrobloga

Mircy, właśnie wpadłem na genialny pomysł. Na dniach będę musiał opatentować swój wynalazek.

Otóż wymyśliłem sobie urządzenie na kształt hełmu, z takimi przyssawkami jak przy badaniu EKG. Kierowca TIRA wsiadając do ciężarówki musiałby założyć ten hełm na łeb i poprzyklejać wszystkie przyssawki i dopiero wtedy miałby możliwość odpalenia samochodu/ rozpoczęcia pracy.

Hełm miałby możliwość zdalnego wysyłania elektrycznych impulsów przez spedytora. Hełm początkowo wysyłałby sygnały dźwiękowe, a w przypadku braku reakcji impulsy raziłyby delikatnie kierowcę w głowę. Za każdy akt niesubordynacji można by w ten delikatny i subtelny sposób ukarać kierowcę.

Przykład 1- kierowca dostał odpowiedzialne zadanie zgłoszenia się do spedytora w przypadku postoju na za/rozładunku dłuższego niż 1 godzina. Po postoju wynoszącym 1 godzinę i 1 minutę, oraz braku reakcji ze strony kierowcy, spedytor wysyłałby kierowcy powiadomienie dźwiękowe. Jeśli ten wciąż nie zareaguje, następuje delikatne porażenie prądem.

Przykład 2- spedytor wyznaczył kierowcy trasę przejazdu. Kierowca zbliża się do zjazdu z autostrady, którym powinien z niej zjechać. 1500m do zjazdu- hełm wysyła powiadomienie dźwiękowe. 500m do zjazdu i brak włączonego kierunkowskazu- impuls elektryczny.

Przykład 3- kierowca wraca z urlopu. Jest ewidentnie nie w sosie i rozkojarzony. Spedytor dobrodusznie pieści umysł kierowcy impulsem elektrycznym celem ponownego rozruchu, ewentualnie restartu/aktualizacji systemu.

W psychologii tego typu metody nazywane są wzmocnieniami negatywnymi, wydaje mi się, że takie rozwiązanie mogłoby przynieść wiele pożytku.

Proszę o Wasze opinie, pozdrawiam.

#bekaztransa #zycietruckera #spedycja #heheszki #pdk
Pobierz Bakys - Mircy, właśnie wpadłem na genialny pomysł. Na dniach będę musiał opatentować ...
źródło: comment_1598269622HfLze46VwKXNzlHTFtzZT8.jpg
  • 13
Mircy, właśnie wpadłem na genialny pomysł. Na dniach będę musiał opatentować swój wynalazek.


@Bakys: miniaturka + ten tekst byly gwarantem ze warto czytac dalej

Otóż wymyśliłem sobie urządzenie na kształt hełmu, z takimi przyssawkami jak przy badaniu EKG. Kierowca TIRA wsiadając do ciężarówki musiałby założyć ten hełm na łeb i poprzyklejać wszystkie przyssawki i dopiero wtedy miałby możliwość odpalenia samochodu/ rozpoczęcia pracy.

@Bakys: xD
Otóż wymyśliłem sobie urządzenie na kształt hełmu, z takimi przyssawkami jak przy badaniu EKG


@Bakys: To już istnieje, i nazywa się elektroencefalograf.

Jeśli wymyślisz jak to zrobić, aby w wibrującym i podskakującym cały czas pojeździe, wszystkie elektrody "łączyły" i nie gubiły sygnału, dostaniesz nobla. ( ͡° ͜ʖ ͡°)