Wpis z mikrobloga

#nagrywanie #podcast #video #dzwiek #audio #wideo #informatyka #komputery #youtube #blog #blogerzy

Kupiłam mikrofon neewer-kit de nw-800 i po zrobieniu testu niestety nie jestem zadowolona w 100% i porównując z testami na youtube z tym samym mikrofonem dochodzę do wniosku, że coś tu jest nie tak. Dźwięk jest jakby taki zamknięty, nie ma szumów ale no nie słychać by było to nagrane jakimś "lepszym" mifrofonem - no nie tak jak na tych testach recenzjach z youtube. Czy może coś być z moim komputerem, kartą dźwiekową czy to może mieć jakiś wpływ na jakość dźwięku ? Nagrywam w audacity.
  • 58
@Odczuwam_Dysonans: dobra wiesz co przeszła z audacity na movavi bo am tez mozna nagrywać dźwięk i na tym liniowym całkiem spoko nagrywa, także już jest światełko w tunelu ! więć coś jednak musi być z audacity w ustaiweniach pewnie coś naklikałam ale widzę różnicę na liniowym a tak jak mialam wcześniej na mikrofon
@michalina__: w każdym programie? Próbowałaś w rejestratorze głosu? Patrzyłaś tam na ustawienia dźwięku w panelu sterowania dziesiątki? Tam można przetestować mikrofon i ew uruchomić rozwiązywanie problemów. Warto byłoby się wpiąć do innego kompa, żeby ustalić czy to nie kwestia tego wzmacniacza po drodze, nie powinno być tak cicho. Możesz też próbować podpiąć jako mikrofon i dodawać wzmocnienia, może to ma tak działać.