Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki mam sprawę, ostatnio u moich rodziców w domu w komputerze wywalało sterownik ekranu, przestawał działać na parę sekund a potem wracał do normy, ale po którymś razie zmienił rozdzielczość monitora i nie dało się jej przywrócić, zainstalowałem im nowy sterownik karty graficznej i wszystko wróciło do normy, okazało się że nie na długo bo w niedzielę zadzwonił tata z informacją że komputer nie działa. Otóż wyświetla taki oto komunikat jak na zdjęciu. Czy można coś z tym zrobić bez wymiany podzespołów? Żaden ze mnie informatyk ani nic z tych rzeczy jestem w tym zielony więc proszę o pomoc. Druga sprawa czy jeśli nie da się tego naprawić albo będzie to drogie to czy polecicie jakąś stronę z komputerami stacjonarnymi gotowymi lub do złożenia, tak do 1000 zł bo rodzice dużo z komputera nie korzystają, jakiś internet, rachunki czasami film i nic więcej więc jakichś bajerów super im nie potrzeba. Z góry dziękuję za pomoc. #informatyka #naprawalaptopow #naprawakomputera #diy
Pobierz redofrompolsza - Dzień dobry Mirki mam sprawę, ostatnio u moich rodziców w domu w kom...
źródło: comment_1598457936fd8azm3CWijrTNnAmRiICu.jpg
  • 14
@redofrompolsza: Komputer Cię informuje, że nie widzi systemu operacyjnego, więc próbuje go szukać w innych miejscach. Prawdopodobnie nie działa dysk, na którym jest Windows. Jeśli twierdzisz, że wszystkie kable są podłączone prawidłowo to możesz sobie zrobić Hiren's Boot CD albo DVD i odpalić z niego, tam narzędzia diagnostyczne dysku powiedzą czy to dysk. Jeśli nie chcesz tego robić to tylko jakiś serwis, który wyjmie dysk i sprawdzi na swoim komputerze.
Nie