Wpis z mikrobloga

Dziś będzie o robocie, który spawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak działa automatyzacja procesu spawania oraz wiele innych ciekawych rzeczy przeczytacie w artykule, miłej lektury ( ͡º ͜ʖ͡º)
1/2

10/1987
#spawanie #automatyka #robotyka #roboty #ciekawostki #nauka #gruparatowaniapoziomu

Zapraszam do obserwowania #codziennymt

Pobierz
źródło: comment_1598525218xtI6pLGyzIr3B6H3YjHl4s.jpg
  • 13
@Hektar4: Z tego co zauważyłem to robot nie jest lepszy tylko bardziej wydajny bo po nim spaw wygląda jakby po prostu ciągnął lage bez żadnych ruchów na boki dodajmy do tego że robota nie programuje spawacz tylko jakiś operator
@Hektar4: dla mnie automatyzacja spawania to wyjątkowo ciekawy temat. Myślę, że jeszcze wiele lat upłynie zanim technologia na to pozwoli. Przyszłość wyobrażam sobie wrzuceniem rysunku np. z AutoCAD do systemu + SI którą człowiek nauczyl spawac
@PodlaskiRolnik jeśli chodzi o wydajność to wiadomo, że robot jest lepszy. Dodatkowe szkolenia są potrzebne dla operatorów do pisania programu co generuje kolejne koszty i czas, są wady i zalety takiego rozwiązania
@Hektar4: @PodlaskiRolnik: jestem spawaczem z zawodu i zdarzyło mi się obsługiwać takie roboty. Nie pisałem programów ale wiem ze to bezsensowne i pomimo ze lagi proste (dobry spawacz z ręka chirurga kładzie takie same) to wiecznie problemy bo zaparowane, bo przyklejone, bo element umiejscowiony 1mm w lewo i już się gubi, bo nie widzi ze przepala materiał i trzeba stanąć czy tez przyspieszyć. Pracując na takim robocie musi spawacz bo
Tylko robot nie widzi kiedy mu się gaz osłonowy kończy i spawa dalej a potem kto to wszystko wyszlifuje i poprawi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Darknes17: Jak to nie widzi?

Dodatkowe szkolenia są potrzebne dla operatorów do pisania programu co generuje kolejne koszty i czas, są wady i zalety takiego rozwiązania


@Hektar4: Operatorzy nie piszą programów XD Programy od A do Z tworzą zewnętrzne firmy. Proces
Tylko robot nie widzi kiedy mu się gaz osłonowy kończy i spawa dalej a potem kto to wszystko wyszlifuje i poprawi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Darknes17: Spokojnie, sa czujniki cisnienia, przepływu ktore to kontroluja. Inne sprawdzaja parametry spawania (posuw drutu, prad spawania), od dawna nie ma zadnego problemu aby sprawdzic czy spaw idzie. Co innego jakosc spawu - tutaj jest gorzej, ale odpowiednie przygotowanie materiału załatwia sprawe.