Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki z tagu #rower Mam pytanie. Niedawno kupiłem rower, który ma wentyle samochodowe. Przynajmniej tak wyglądają. Zaraz po zakupie podjechałem na Orlen żeby dobić trochę powietrza w przednim kole. Ustawiłem 3 bary i podłączyłem końcówkę tak jak zawsze robię to w aucie. Od razu cisnienie spadło do zera. Po kilku próbach dobicia poddałem się, zapakowałem rower na auto i pojechałem na serwis sklepu, w którym kupiłem. Myślalem, że może coś uszkodziłem. Na miejscu sprawdzili i wszystko było ok. Doszedłem do wniosku, że to może wina koncówki na stacji. Trochę pojeździłem i cały czas cisnienie było ok.
Ale teraz, z braku czasu, rower stał jakieś 1,5 miesiąca. Dzisiaj chciałem pojeździć ale stwierdziłem, że przydałoby się trochę dopompować tylne koło. Specjalnie podjechałem na BP a nie na Orlen. Tam również ustawiłem 3 bary i znowu powtórka z rozrywki. Ciśnienie szybko spadło do zera. Przy użyciu funkcji pompowania pustego koła udało mi się dobić tylko tyle żeby dało się prowadzić rower i na piechotę do domu.
Przy okazji #!$%@? na komunikację miejską, bo jak po raz pierwszy od kilku lat chciałem z niej skorzytsać, to okazało się, że nie można przewozić rowerów.

Rower MTB Merida, obręcze i opony również oznaczone są logiem Meridy. Jak mówiłem wentyl wygląda jak samochodowy i niby taki jest. I tu moje pytanie. Kiedyś zawsze dopompowywałem na stacji. I nie wiem czy ja coś źle robię czy po prostu te wentyle są jakieś inne? Od razu mówię to nie są wentyle Presta.

Drugie pytanie - chciałbym kupić jakiś elektryczny kompresorek do pompowania kół w rowerach. Zależy mi na tym żeby był zasilany z gniazdka 230v ale ostatecznie może być zasilany z gniazda 12V w samochodzie. Nie chcę dużego kompresora, bo mieszkam w bloku i nie mam garażu. Dlatego zależy mi na niewielkich rozmiarach. Na szybko znalazłem coś takiego ale nie wiem co wybrać:
mały kompresor domy
pompka Xiaomi
mały kompresor samochodowy 1
kompresor akumulatorowy

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
wookash84
  • 13
@wookash84:
Nie przejmuj się. Też to ostatnio na orlenie przerabiałem. Napompuje opony w aucie, motocyklu, a w rowerze ni chu chu.

Kupiłem ostatnio sks airkompressor 12.0 i jest git. Lepsze to niż poleganie na kompresorze na stacjach paliw, bo nigdy nie masz tam pewności, czy nie jest zepsuty.
@JestemKrzysio: Na tym BP z dzisiaj nigdy nie pompowałem. Ale na Orlenie z pierwszego razu pompuję auto zawsze i jest ok. Myślalem, że może to coś z tymi kompresorami. W obu przypadkach były to kompresory z ustawianiem zadanego ciśnienia.
@wookash84: Do pompowania opon na 3 bary nie potrzebujesz kompresora, zwykła ręczna najtańsza pompką to ogarniesz, tylko kup z wężykiem, bo wygodniej :) Pompowanie powyżej 5 to już troszkę trzeba się na machać taką ręczną, ale mam podłogową z Lidla (widzę teraz wyprzedaż poniżej 20zł) to do 5.5 bara pompuję w kilka/kilkanaście sekund.
@wookash84: zamiast na kompresor podjedź na stację samoobsługi rowerowej, tam powinna być pompka. 3 bary nabijesz w kilkanaście pompnięć. Bez wysiłku, bez frustracji. Ew. kup sobie, to nie majątek. Nawet taka mini do wożenia w kieszonce, do 3 napompujesz bez kropli potu.