Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@? to sranie sie podludzi z gastro, jak ktos nie da im napiwku. #!$%@?, ide do restauracji, zamawiam, zjadam, place i wychodzę, za co ja mam komus dawac jakies dodatkowe pieniadze?
Rozumiem, ze ci wszyscy kelnerzy i dostawcy jak ida do sklepu to tez daja kilka zlotych napiwku kasjerce?

- po ile ten telewizor?
- 1499zl prosze pana
- prosze policzyc 1502zl za miłą obsluge

Albo u lekarza

- ile sie nalezy za wizyte?
- 150zl
- karta zaplace, proszę nabic 153zl

XD

#bekazpodludzi #heheszki
  • 369
jestes po prostu chytry i tyle. Mieszkasz w bloku? To pomysl, ze ktos ten blok musial zbudowac swoja ciezka praca. Jeśli masz odrobine godnosci to zadzwon do administracji, namierz firme ktora to budowala i daj tym biednym budowlancom troche grosza za fatyge.


@RenkaRenkeMyje: Pewno taka firma już nie istnieje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@meldred

Kelnerami raczej sa z przymusu. Przynajmniej ja nie znalem zadnego dzieciaka ktory marzyl o zostaniu kelnerem jak dorosnie. Sa w tej robocie byle #!$%@? swoje i isc do domu.

Natomiast tak jak napisal mireczek wyzej, np taki sprzedawca rowerowy ktory poswieca Ci kilkadziesiat minut zeby dobrac wszystko i robi to z usmiechem na ustach, dużą wiedzą i zaangazowaniem - jesli ktos zasluguje na napiwki to wlasnie tacy ludzie.
@RenkaRenkeMyje: w niektórych restauracjach jest tak, że płacisz kelnerowi za obsługę bo nie ma normalnej wypłaty. Dlatego warto się spytać (Przynajmniej w UK ) czy obsługa jest w cenie bo wyjdziesz na totalnego chama i buraka, zresztą słusznie. Oburzenie może wynikać właśnie z takich sytuacji jak wyżej, że po prostu nie zapłaciłeś #!$%@? za usługę XD co czyni cię po prostu złodziejem.
@RenkaRenkeMyje: nie dawanie napiwku to pośrednio dojechanie januszy i nauka dla tych dzieci które wykorzystują. U mnie, miejscowość turystyczna rok temu (teraz nie wiem) potrafili płacić 8 zł za godzinę. 8! Bez umowy ani niczego takiego oczywiście, bo z napiwków będziesz mieć. A dzieci tuż po maturze chcą sobie na drobne przyjemności zarobić i tyrają za pół darmo jeszcze wierząc w te magiczne napiwki, w dupach już się poprzewracało reatauratorom w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RenkaRenkeMyje: ale przeciez dokladnie tak to wyglada z telewizorami jak dokupujesz ubezpieczenie albo jakieś uslugi dodatkowe to sprzedawca dostaje za to hajs geniuszu. A nie dawanie napiwku to po prostu oznaka biedy.
@RenkaRenkeMyje: napiwek to się zostawia jak obsługa doradzi, pomoże, opowie coś o jedzeniu, zapyta, klient czuje się zaopiekowany i widzi zainteresowanie obsługi. Wtedy napiwek okej. I kiedyś były specjalne szkole kelnerskie i nie każdy na kelnera się nadawał (nadaje)

Teraz każdy student dorabiający w nadmorskiej miejscowości czy pierwszej lepszej knajpie domaga się napiwków? Niedoczekanie. Poza tym często w przeciętnych kawiarniach czy restauracjach widzę dopisek o doliczonej obsłudze powyżej N gości. To