Wpis z mikrobloga

Howdy!

Niektórzy wiedzą, niektórzy się domyślają. Mogę potwierdzić to oficjalnie. Kir3 będzie! (zaraz po premierze HL3). Realnego terminu nie mogę jeszcze podać. W dużej mierze zależy to od trwającej obecnie gry #wielkawojnafabularnie oraz planowanej grze fantasy Lacuny, ale też mojego czasu. Powiedziałbym, że za miesiąc może dwa, albo i dłużej.

KiR (Kilofy i Rewolwery) to wypokowa gierka fabularna w realiach dzikiego zachodu z elementami beki, memów i autyzmu. Polega na plusowaniu przez graczy komentarzy z decyzjami pod wpisami GMa, ale też braniu udziału w tworzeniu świata i swojej własnej historii poprzez komentarze i wpisy. Osoby, które jeszcze się nie spotkały z takim rodzajem zabawy odsyłam do tagu gry #kilofyirewolwery. Inne gry, które miały miejsce, a które mogą rzucać światło, jak taka zabawa wygląda to m.in. #gothicfabularnie , #wielkawojnafabularnie , wszelka działalność @lacuna pod tagiem #lacunafabularnie i wszystkimi z nimi powiązanymi.

W skrócie: fabuła Kilofów i Rewolwerów toczy się wokół fikcyjnej osady Louis Colony na północno-zachodnich rubieżach Stanów Zjednoczonych w pierwszej połowie XIX wieku. W pierwszej edycji gracze wcielali się w traperów polujących na zwierzęta, bandytów i Indian oraz poszukiwaczy złota. W drugiej części, wspólnie jako plemię Indian walczyli z białymi najeźdźcami.

W trzeciej części chciałbym stworzyć kilka drużyn złożonych z graczy. Grupy miałby narzucone cele, do realizacji których powinny dążyć (czasem kosztem innej grupy). Część drużyn będzie wymagała większej aktywności od graczy niż inne. W danej drużynie jako GM podam sugerowany skład, ale nie zabronię wam skompletować własnej ekipy, złożonej np. z 4 medyków, medyka i medyka, której skuteczność może być różna. Wstępny wachlarz klas to: żołnierz, oficer, medyk, saper, inżynier, traper, myśliwy, rewolwerowiec.

Gra będzie bardziej prowadzona w charakterze filmu drogi, w przeciwieństwie do poprzednich, kiedy toczyła się wokół osady lub wioski Indian. Nie będzie sztywnych ram czasowych danej tury, także akcje indywidualne, jakie znamy z poprzednich gier będą mocno ograniczone.

Tutaj zwracam się do was drodzy gracze. Chciałbym przedstawić wam kilka wątków, drużyn oraz ich celów. Zagłosujcie wstępnie, do której drużyny chcielibyście dołączyć oraz jak bardzo chcielibyście się angażować w przygodę. Pozwoli mi to oszacować, jak liczne powinny być drużyny, a także jak bardzo rozbudowane powinny być poszczególne wątki.

LINK DO ANKIETY

Jeżeli macie jakieś wątpliwości, propozycje lub pytania, zachęcam do zostawiania komentarzy tutaj lub na starym discordzie kiru (kanał dis-is-india-tek-support)

LINK DO DISCORDA

Serdeczne dzięki za wasze zaangażowanie i oddane głosy. Gra ma być przede wszystkim zabawą i przyjemnością dla nas wszystkich, dlatego wasze zdanie wiele dla mnie znaczy.
Akumulat - Howdy!

Niektórzy wiedzą, niektórzy się domyślają. Mogę potwierdzić to o...

źródło: comment_1598952206adwr8vws8KUpG3XWzeNPRR.jpg

Pobierz