Wpis z mikrobloga

Szczerze mówiąc, to dość współczuję obecnym akcjonariuszom AQT Water, ale z drugiej strony jakoś przerasta mnie fakt, że ludzie bez opamiętania wchodzili w spółkę, nad którą powiewało tyle czerwonych flag.

Rezygnacja czterech członków zarządu w pierwszym półroczu 2020, opinia negatywna biegłego rewidenta dotycząca SF za rok 2019 (i wbrew temu, co mówili ludzie nie było to pokłosie wyłącznie konfliktu z biurem rachunkowym o przekazanie ksiąg), późniejsza korekta opinii na pozytywną z zastrzeżeniem (kiedy zgodzili się uwzględnić odpis na niepewną należność w wysokości połowy ich wyniku za FY2019), konieczność poprawy sprawozdania zarządu z działalności wraz z poprawą SF2019, późniejszy trochę niezbyt jasny komunikat o powyższej należności (na którą zawiązali odpis), który trochę nieprecyzyjnie oddawał ich czyny.

Tu nastąpiło zawieszenie notowań.

Okazuje się, że akcjami sypał też prezes. Członek zarządu i żona CEO składają zaległe zawiadomienia do KNFu, który to organ wszczyna śledztwo.

Dostajemy komunikat o odwieszeniu notowań AQT, które akurat zbiegnie się z głębszą korektą na WIGu i NC Index, i apogeum nieufności do modnych spółek, czyli COVIDówek, fotowoltaiki czy wąskiej branży inżynierii środowiska. Patrząc na arkusz zleceń - AQT zapewne nie otworzy się przez dzień czy dwa nawet po odwieszeniu. Obecny TKO jest w okolicach 15 zł, przy kursie 51 PLN (minus ~70%).

Jednocześnie widuję bardzo sporo deklaracji akcjonariuszy, że bedą uśredniać w dół zaraz po puszczeniu kursu, bo przecież spółka nadal powinna być beneficjentem programu "Moja Woda". Czy to robienie damage control czy szczere intencje - współczuję sytuacji, bo zarząd zachował się na serio niepoważnie.

#gielda
  • 35
@widmo82: po akcji z Black Pearl była ta spółka, która uzyskała approval od FDA i na otwarciu poszło 70% do góry więc możliwe, że zaczną chętniej puszczać zarówno spadki jak i wzrosty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gottagetagrip2020: byłem na grupie fb śladami Warrena Buffetta czy jakoś, widziałem, że admin tam wyżej sra, niż tył ma, strasznie irytował mnie jego styl pisania.
Niedawno robił jakąś analizę AQT, nie wiem co tam nasmarował, bo nie oglądałem, ale miałem wrażenie dyskretnego naganiania, wiadomo, że kamyczek powoduje lawinę, a on dołożył sporą garść tych kamyczków ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@KOLEGAMAMY: Nie mówię, ze gruby chce czy nawet ktoś spekulacyjnie na podbitkę, ale jest dużo heheszkujacych, ze ktos będzie mieć jutro srogi wpier... na papierze, większy niż on sam dziś na gpw. Jakie to typowo polskie, nie? Początkowo tko było na -10% a im więcej wpisów takich jak wasze tym tko się pomniejszalio. Nie widzisz korelacji? Jakby zablokowali mercator dziś i pojawiałyby się posty o delisteningu spółki, upadłości o tym, ze
@gacek1197: A wiesz, ze o sprzedaży insiderskiej mówiło się wielokrotnie ale nie było nigdy na to raportu, aż ktoś doniósł do KNF? Wiec wnioskuje, ze ta wiedza była kupującym znana.
@gacek1197: Szczerze ? Mnie to średnio obchodzi czy prezes ma akcje czy ich nie ma , czy ma ich 600k czy 200k. Chciał sprzedać, to sprzedał. Na gorce nie sprzedawał. Interesuje mnie, ze za sam sierpień sprzedano 1390 zbiorników, gdzie srednia cena jednego to kilka tys zł. Do tego sprzedają wiele innych rzeczy. Czekam do wyników i zobaczę jakie są zyski. Jak zadowalające to trzymam jak nie to wtedy wywalę, ale
@rluk: nie sprzedawał na górce? To może poczytaj sobie komunikat jeszcze raz bo sprzedawał w okresie od 10 lipca do 4 sierpnia, a tak się składa że wtedy cena akcji była najwyższa. A jak już tak śledzisz moje komentarze to może poczytaj wszystkie bo opieram się na faktach, a nie na życzeniowym myśleniu jak ty ani naganianiu na spadki jak trolle na bankierze.
@widmo82: no ona pchała tanio tylko, że o tym było już wiadomo przed zawieszeniem, ale jak prezes sypie jeszcze na dzień przed zawieszeniem, a potem udaje głupiego w odpowiedziach na pytania to to nie jest normalne. Jak ktoś uważa, że w sumie to się nic nie stało to powinien naprawdę przemyśleć inwestowanie w cokolwiek.