Wpis z mikrobloga

Niektórzy już tutaj zauważyli, że sporo udzielam się na tagu #motoryzacja w najbardziej biedackim budżecie (do 10k), więc postanowiłem podzielić się moim dość ambitnym czelendżem, czyli poszukiwaniem dość konkretnego #pierwsze4kola dla różowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje wymagania były dość mocno specyficzne, bo chciałem:
- nieduże auto (maksymalnie klasa C),
- z automatem (klasycznym, nie półautomatem, czy CVT),
- z klimą,
- w miarę interesujące,
- w cenie do ~7 tysięcy
- niedaleko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- w miarę oszczędne i tanie w utrzymaniu

Pewnie już w tym momencie macie mnie za #!$%@?, ale śledząc ogłoszenia widziałem, że to nie jest niewykonalne zadanie, jednak takich ogłoszeń pojawiało się maksymalnie kilka w tygodniu. Ale, że główne auto mam, a to drugie nie jest mi pilnie potrzebne, postanowiłem szukać perełki w morzu gówna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje największe zaskoczenie - jeśli faktycznie trafiało się coś niedużego z klimą i automatem, to ogłoszenia znikały w maksymalnie 5h od wystawienia. Serio, w tym czasie dosłownie sprzątnięto mi sprzed nosa 7 samochodów, bo sprzedawały się jeszcze w czasie zanim zdążyłem skończyć robotę, nie mówiąc o dojeździe na miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Brałem pod uwagę głównie Renault Clio, Peugeota 206, VW New Beetle (i inne pochodne Golfa IV), różne małe Suzuki, czy Toyotę Yaris.

Jednak całe to polowanie trwało już niemal 3 miesiące i w tym czasie uświadomiłem sobie, że albo zwolnię się z roboty i zacznę szukać samochodu na pełny etat, albo przynajmniej 3-4 punkty z tej listy będę musiał odrzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zacząłem więc też rozważać kupno czegoś trochę większego, ewentualnie też z innym typem skrzyni automatycznej, albo wyjazd na drugi koniec Polski.
Ale po tych trzech miesiącach udało mi się przypadkiem znaleźć coś sensownego, spełniającego 6 z 7 punktów listy i dodatkowo być wystarczająco szybkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak więc różowy będzie jeździć wspaniałym klasykiem, czyli Golfem IV TDI ( ͡° ͜ʖ ͡°) auto za 5k i właściwie nie widzę na razie konieczności żadnego wkładu finansowego poza oponami (jak widać po picrel - nawet jedna mi jebnęła w drodze do domu XD).

Cały ten wpis poczyniłem w sumie, żeby ktoś, kto będzie chciał się podjąć znalezienia takiego auta wiedział, czego się spodziewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #kupautozmikro i w sumie nie wiem, czy #chwalesie, czy #zalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz aksal89 - Niektórzy już tutaj zauważyli, że sporo udzielam się na tagu #motoryzacja w...
źródło: comment_1599026997SY7J81hxlUnih50jy4g2kK.jpg
  • 59
@overjoyed: to właśnie ten punkt, którego nie spełnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx: Rozważałem, ale nigdy nie miałem z nim styczności i opinie w necie mnie nieszczególnie zachęciły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą - w tym czasie nie trafił się chyba tylko jeden w promieniu 150km ode mnie ¯\_(ツ)_/¯
@jalop: Nie stwierdzono ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
Rozważałem, ale nigdy nie miałem z nim styczności i opinie w necie mnie nieszczególnie zachęciły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą - w tym czasie nie trafił się chyba tylko jeden w promieniu 150km ode mnie ¯_(ツ)_/¯


@aksal89: Żałuj, świetne auto :) A opinie zapewne trafiłeś od ludzi którzy próbowali go serwisować u "zwykłego" mechanika, większość z nich jak zobaczy amerykańca to traci grunt pod nogami i nie
@robertx: Dobrze wiedzieć na kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bidzej: jak pisałem - to punkt, którego nie spełnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) z takich w miarę interesujących aut w tym budżecie to byłem już umówiony na New Beetla i Lancię Ypsilon (półautomat), ale oczywiście oba się sprzedały zanim w ogóle zdążyłem wyjechać z domu ( )
@aksal89: Czy w aktualnym miejscu i czasie, kupno Golfa IV TDI w automacie za 5k to jest jakiś szczególny wyczyn? Kupiłeś normalne, popularne, niczym niewyróżniające się auto za cenę rynkową. Czy nie trzeba nic robić, okaże się po jakimś okresie eksploatacji, ale oby faktycznie był zdrowy i bezpiecznie woził Twoją różową.
@rafaczu: nie twierdzę, że to szczególny wyczyn, bardziej chodziło mi o przedstawienie samego procesu poszukiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

podejmując się tego myślałem, że to będzie łatwe, proste i przyjemne, a wiązało się to z zajebistą frustracją, że albo nie ma nic, albo same szroty (parę śmietników obejrzałem), albo fajne auta, które znikają w 2h od wystawienia ogłoszenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aksal89: również szukam takiego, zastanawiam się czy diesel, benzyna lub benzyna+gaz. Już miałem super egzemplarz za 4,5k 1.6 b+gaz ale facet na drugi dzień kiedy ja już miałem po niego jechać napisał, że nieaktualne, córka jednak bierze...
@aksal89: różowa powinna być Ci wdzięczna, że kupiłeś tego golfa a nie New Bettle. Wiem co mówię, bo swojej różowej jakiś czas temu takiego kupiłem i szybko się pozbyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
laweta na zdjęciu już się skrada ;)


@apee: Lawetę zaliczył przed przejechaniem pierwszych 100km XD (jak pisałem w pierwszym wpisie - poszła mi 6 letnia opona na ekspresówce XD)

@JuneJohn: Tak z ciekawości - dlaczego aż tak chłodno oceniasz? w końcu technicznie to Golf ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aksal89: Wszystko się da, kwestia czasu. Moja jeździ micrą 2004 1.2, co ciekawe w chwili zakupu udokumentowane 105k przebiegu i idealnie wypełniona książka serwisowa. Po pierwszym kilometrze próbnym już wiedziałem, że biorę, teraz ma zrobione przez nas kolejne 5k i jest w takim samym stanie. Koszt 7k + nówki zimowe gratis. Auto które się kobiecie podoba, nie do zepsucia bo zbyt mało wszystkiego w środku ( ͡° ͜ʖ ͡
@aksal89: od strony technicznej nic się z nim nie działo, może troszkę oleju zjadał. O jakimkolwiek komforcie, albo ustawieniu fotela w wygodnej pozycji możesz zapomnieć, przed wjechaniem w jakąkolwiek dziurę trzeba było zęby zaciskać żeby sobie nie pokruszyć. Prowadzenie to dramat, a skrzynia biegów to ultra muł (sam mam teraz starego automata GM, ale działa nieporównywalnie szybciej) no i mogłoby się wydawać, że 2 litrowa benzyna do takiej małej budy wystarczy