Wpis z mikrobloga

Murki, próbuję zmienić pracę, czytam klauzule rekrutacyjne i w większości jest zastrzeżenie, że konsekwencją niepodania danych: imion rodziców i adresu zamieszkania, jest brak możliwości uczestniczenia w procesie rekrutacyjnym.

Ktoś wie jak to jest w praktyce, nie aplikuje na stanowiska z umową o pracę tylko b2b, nie mam ochoty podawać imion rodziców i adresu zamieszkania w cv.

#pracbaza #hr
  • 15
powołują się na art 22 1 kodeksu pracy, ale tam wymogu podania danych rodziców i miejsca zamieszkania nie ma


@trapped: W sumie to jest:

Art. 22'1. § 1. Pracodawca ma prawo żądać od osoby ubiegającej się o zatrudnienie podania danych osobowych obejmujących:


1) imię (imiona) i nazwisko,

2) imiona rodziców,

3) datę urodzenia,

4) miejsce zamieszkania (adres do korespondencji),

5) wykształcenie,

6) przebieg dotychczasowego zatrudnienia.


Pytanie czy będziesz tam zatrudniona na
@Silly_Alpaca: zmienił się przepis obecnie jest sensowniejszy. bo nawet nie wymaga adresu, a danych kontaktowych czyli może być e-mail

§ 1. Pracodawca żąda od osoby ubiegającej się o zatrudnienie podania danych osobowych obejmujących:
1) imię (imiona) i nazwisko;
2) datę urodzenia;
3) dane kontaktowe wskazane przez taką osobę;
4) wykształcenie;
5) kwalifikacje zawodowe;
6) przebieg dotychczasowego zatrudnienia.
@trapped: Ah, rzeczywiście. Spojrzałam na stary KP. Masz rację, nie ma zapisu o danych kontaktowych, o których wspomniałaś.
To trochę słabe, bo nawet nie masz jak ich powiadomić, że nie mają prawa o to prosić, a oni do ciebie nie zadzwonią, bo nie spełniłaś warunku z klauzuli (°°
@trapped: zgodnie z cytowanym artykułem pracodawca ma prawo żądać takich informacji, tyle że oni twoim pracodawcą jeszcze nie są. Tak że w teorii nie mają prawa tego robić, natomiast w praktyce mogą cię odrzucić z byle powodu.