Wpis z mikrobloga

Witam
Mam pytanie odnośnie poziomowania szafy budowanej w zabudowie z drzwiami przesuwnymi. Ostatnio zmierzyłem laserem krzyżowym krzywiznę podłogi.
Szafa ma mieć szerokość 1700 mm, natomiast na tej szerokości różnica poziomów podłogi wynosi 14 mm (dużo). Tutaj mam pytanie do doświadczonych w kwestii szaf.
Czy przy takiej różnicy w poziomach można pod tor dolny użyć pojedynczej deski i ją wypoziomować względem podłogi (nie mam pojęcia jak to zrobić, bo 14mm silikonu wrzucać to bez sensu, czy może nie bawić się w takie rzeczy i zrobić podniesioną, wypoziomowaną podłogę szafy na nóżkach a powstałą szczelinę zasłonić cokołem?
Skłaniam się do tej drugiej opcji, jednak może ktoś ma patenty na inny sposób zasłonięcia 14mm szczeliny przy podłodze?

Wydaje mi się że przy użyciu cokoła o wysokości kilku centymetrów, może uda się wizualnie trochę zniwelować różnicę wysokości i nie będzie aż tak się rzucała w oczy?

Z góry dzięki!

#majsterkowanie #szafa
  • 3
Dzięki za poradę. Już znalazłem niewysokie nóżki i doprojektowałem płytę dolną, a wymiary cokołu wyjdą po montażu.
Pozdrawiam