Wpis z mikrobloga

#komputery #windows10 #informatyka #windows #serwispc

Macie może jakiś pomysł dlaczego system nagle odłącza mi wszystkie porty USB, czasem po kilku sekundach znowu podłącza wszystkie urządzenia, jednak w większości przypadków już ich nie przywraca i wtedy pozostaje mi jedynie nacisnąć przycisk zasilania, pod którym jest zamykanie systemu.

U ustawieniach planu zasilania mam wyłączone wstrzymanie selektywne USB, w menedżerze urządzeń w kontrolerze uniwersalnej magistrali szeregowej wyłączyłem wszędzie usypianie w celu oszczędzania energii.

Używałem też komendy DISM i sfcnow ale to nic nie dało.

sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Mam Windows 10 build 2004, uprzedzając pytania, system oryginalny :-)

To się też dzieje na sterownikach systemowych, nawet dzień po instalacji systemu, instalowałem też najnowsze sterowniki przez SDI TOOL i nic to nie zmienia.
  • 8
@Skolim: @olelek:

Też obstawiałem hardware na początku, dlatego zrobiłem test na Linuksie, w którym nie zauważyłem takiego problemu po kilku dniowych testach, oczywiście podłączone były te same urządzenia.
Jednak W10 zdecydowanie częściej używam i wolałbym żeby tu też działało dobrze.
@kidi1: Bios mam aktualny, przywróciłem go do ustawień fabrycznych, włączyłem dodatkowo opcje kompatybilności w USB i będę obserwował, jak to wróci to zainstaluje system na innym dysku, chociaż nie widzę tu związku w tym przypadku ;-)
@Rasteris: Aktualnie nie posiadam zamiennika klawiatury więc tego nie mogę sprawdzić, ale na myszy jak najbardziej mogę przetestować. Po tych czynnościach, które opisałem wyżej na razie to nie wystąpiło, oby tak zostało ( ͡º ͜ʖ͡º)