Wpis z mikrobloga

w SpawnPos2 liczby wylosowane do drugiej tablicy duplikują się ze sobą oraz z tymi z pierwszej tablicy.


@mirkobogdan: A przedział i elementy w tablicach dają możliwość znalezienia takiego elementu, jakiego oczekujesz? Może warunek jest dobry, tylko niemożliwy do spełnienia? Na przykład w tablicy masz elementy 1,2,3,4,5, z przedziału [2,4] nie wylosujesz unikalnego elementu.
@mirkobogdan: A tablice są puste na wejściu? Pamiętaj, że tablice to typ referencyjny, w metodzie przekazujesz odwołanie do istniejącej tablicy, nie tworzysz nowej. Ja niedawno o tym zapomniałem i straciłem sporo czasu na szukaniu przyczyny tego, że elementy się nie zgadzały, okazało się że właśnie nie uwzględniłem tego że tablica to typ referencyjny, a dwie metody traktowały ją jak typ wartości i wzajemnie sobie szkodziły.

Hmm, tylko to kod z metodami
@Goglez
Zapełniłem teraz tablice początkowymi wartościami, z poza zakresu który dostaną w metodach i efekt się nie zmienił.

Próbowałem poprzeklejać te metody do pustego projektu c#, ale dostałem tyle błędów, że nie mam głowy wszystkich naprawiać, szczególnie że siedzę teraz w pracy i co innego jest moim zajęciem a nie programowanie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Spróbuję w domu to inaczej losować.
@mirkobogdan:
1. nie wstawiasz elementów do drugiej tablicy?, albo jako druga tablice podajesz tez pierwsza
2. Jeśli to mały przedział to najpierw zrób Liste elementów a potem wyciągaj z niej losowo, będzie szybciej w przypadku losowania 18 z 18 bez powtórzeń i znacząco szybciej przy losowaniu np 100 z 100 bez powtórzeń