Wpis z mikrobloga

Mireczki, proszę o poradę odnośnie zakupu nowego smartfona. Pora godnie pożegnać mojego wysłużonego, 4-letniego Redmi Note 4 i przesiąść się na coś nowszego.

Przedział cenowy: maksymalnie 1200-1300 zł.

Jeśli chodzi o moje wymagania to najważniejszym jest żywotność - chciałbym, aby smartfon służył mi przez najbliższe 3-4 lata bez większej utraty jakości. I jestem świadomy, że w tej półce cenowej nie musi być to oczywistością.
Stąd pytanie - czy np. wyniki Antutu mają duże znaczenie w tym kontekście? Czy przykładowe 280 tys. w porównaniu do 180 tys. to już przepaść, czy można na to przymknąć oko? Co jest najważniejsze w kwestii wspomnianej żywotności - procesor, RAM, bateria czy jeszcze coś innego?

Oprócz tego zależy mi głównie na w miarę jak najlepszym aparacie (często jeżdżę w góry, chciałbym móc uchwycić jakieś fajne ujęcia), dobrych bebechach dających wspomnianą gwarancję 3-4 lat użytkowania, solidnej baterii która pozwoli na pełny dzień intensywnego użytkowania bez obawy o rozładowanie, niezłym wyświetlaczu (choć nie musi być to koniecznie Amoled) oraz wejściu jack 3.5 mm.
Mile widziane również NFC i dioda powiadomień, choć nie jest to wymagane. Byłoby też fajnie gdyby ekran nie przekraczał tych 6.5 cala i 160.00 mm wysokości - mam stosunkowo drobne dłonie, ale mogę na to przymknąć oko.

Nie gram w gry, za to telefon przyda mi się m.in. do pracy oraz do nawigacji.

Po wstępnym researchu zwróciłem uwagę na następujące modele. Niektóre z nich nieco wykraczają poza 1300 zł, więc przy okazji pytanie - czy warto ewentualnie do nich dopłacić czy brać coś za ~1000 zł?

- Xiaomi: Poco X3 / Mi Note 10 Lite / Mi 10 Lite / Mi 9 Lite / Redmi Note 9 Pro / Redmi Note 8 Pro
- Realme 6, choć ponoć niedługo ma wyjść również 7 i 7 Pro - ciekawe jak z ceną
- Samsung Galaxy M21 lub A41

Który z nich byłby waszym zdaniem najlepszy? Czy któryś ma jakieś ukryte wady i z miejsca odpada?
A może polecicie jeszcze coś innego w tej półce cenowej? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady.

#smartfon #smartfony #xiaomi #samsung #telefony #android #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz