Wpis z mikrobloga

Ile realnie można wołać na #b2b jako #frontend developer, 4 lata doświadczenia w jednym software house, na koncie kilkanaście projektów? warto aplikować gdzieś na seniora nie będąc seniorem w bieżącej firmie czy odrzucą z automatu? #pracait #programista15k
Zmieniał ktoś ostatnio pracę i podzieli się jak bardzo januszują teraz z pensjami, benefitami?
  • 16
warto aplikować gdzieś na seniora nie będąc seniorem w bieżącej firmie czy odrzucą z automatu?


@razor535: Poziom seniority w ogłoszeniu określa oczekiwania wobec wiedzy i doświadczenia kandydata. Jeśli uważasz, że podołasz rekrutacji na poziomie seniora w tej firmie to próbuj i już. Jeśli nie podołasz to świat też się nie zawali, najwyżej spróbujesz znowu za pół roku.
Nie musisz mi wierzyć. Zreszta napisałem wcześniej ilość dupogodzin nie oznacza, ze ktoś jest wybitny. Znam ludzi, którzy z 2 letnim doświadczeniem niszczą ekspertów z doświadczeniem 10 letnim.


@yggdrasil: Nie musze i nie wierzę, wystarczy spojrzec na średnie stawki ludzi na stanowiskach eksperckich. CISO, devos z certami AWS/GCP, sniorzy javy srednio: 130k na rok.
@less_is_more: Słowo klucz "średnio". Poza tym senior nie oznacza, że ktoś jest dobry. To, że ma certa nie oznacza, że coś potrafi, sam mam 3 certy i tylko jeden jest sensowny. Reszta to nauczenie się aby zdać certa.
Ja przeprowadziłem kilkadziesiąt rozmów o pracę i ludzie, którzy mają kilkanaście lat doświadczenia potrafią się wyłożyć na banalnym pytaniu. Moje ulubione do senior devops, Kubernetes ninja brzmii "Ile minimalnie kontenerów jest uruchomionych w
@yggdrasil: No oczywiscie, ze srednio oznacza, ze ktos zarabia wiecej, to samo z doswiadczeniem, ale 3 lata doswiadczena to nic w tej brażny i jest to bardzo mało prawdopodobne, zeby ktos z takim expem miał topową stawkę ¯\_(ツ)_/¯ Tak czy inaczej w sumie mam to w dupie, wiec nie musisz sie juz produkować.