Wpis z mikrobloga

@kiniu28: żeby styropian się dobrze trzymał, to każdą płytę zakołkuj, w starej cegle się szybko wierci, a plastikowe kołki do styro nie majątek.
Ładny baranek obowiązkowo, ale ja bym jeszcze boniowanie zrobił i oczywiście baranek w odmiennym, jakimś wesołym kolorze na boniach! No i całość ogrodzić trzeba, najlepiej płotem z betonowych paneli.
  • Odpowiedz
@kiniu28: skoro chcesz mieć aktualne współczynniki ciepła to rozumiem ze strop i posadzkę tez mocniej ocieplasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2/10
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Nie wiem czy to sarkazm, ale mając stary dom to takie boniowanie (nawet nie wiedziałem że tak się to zwie) z gustem trochę poprawia wygląd. Teraz miałem klienta w PRLskiej kostce mieszka, takiej ogromnej. Ocieplił to, tynk czy malowanie w 2 kolorach, jakieś takie niesymetryczne prostokąty wymalował i nawet to wygląda.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy to sarkazm, ale mając stary dom to takie boniowanie (nawet nie wiedziałem że tak się to zwie) z gustem trochę poprawia wygląd.


@albertbranka: dobra, może nieściśle się wyraziłem. Estetycznie zrobione boniowanie na elewacji, starej czy nowej - ok. Ale obecnie boniowanie często jest dawane od czapy, coś jak betonowe lwy i greckie kolumny do przerabianej na nowocześnie kostki polskiej. Albo jeśli mamy elewację z barankiem w kolorze pistacjowym
  • Odpowiedz
@Jarek_P: No ja właśnie myślę o malowaniu elewacji, teraz mam żółty taki stonowany, ale dla mnie i tak za mocny. Najchętniej to bym biały dał, czy jakiś kremowy, ale palę węglem i chyba będzie się syfić.
  • Odpowiedz