Wpis z mikrobloga

@sargento ten to juz byl zupelnie z innej bajki. Szkoda że nie odpowiedział karnie (z tego co mi wiadomo) za przewalone pieniądze, decyzje z dupy lub chociażby za pamiętna czapke.
Szkoda mi tego strażnika który został zastraszony I po wszystkim musiał robić z siebie idiote :(
@mayek a na przestrzni lat lokatorzy powybijali "dzikie okna" na roznych wysokowciach I odleglosciach zamieniajac kamienice w golebniki :(
Do tego "kotwice" trzymajce tynk rozrzucone po powierzchni a zastosowaniem wzoru pi razy drzwi
@mayek: O dokładnie. Zawsze jak sobie pomyślę z czym kojarzy mi się Łódź to mam ten obrazek w głowie. Szary, ponury dzień, zakorkowana Zachodnia i wyrastające bez ładu i składu obskurnych, zniszczonych oficyny kamienic.
@beroslaw: @sargento: Ale wiecie, że to nie było #!$%@?, nie?

I wybitnie miał lepsze pomysły niż wspaniała muremzaHanią. Tunel miał być budowany tam gdzie było potrzeby (pod Marszałkami) i dawał realnie odciążenie miasta, a nie 8 sekund dla tramwaju.

Przeniesienie fabrycznego pod ziemię też było jego konceptem. Sfinansowane miało być to z inwestycji, które staną na górze. Jednak miało się to zadziać dopiero po dogadaniu się z kolejami na temat
@beroslaw: dla komuchów m.in. secesyjne kamienice były solą w oku, symbolem burżuazji, która chce wyzyskać ciemiężoną klasę robotniczą. Cieszyć to się trzeba z tego, że komuchy tego nie zaczęły burzyć i stawiać swoich klocków.
@beroslaw: Co jak co, ale większość europejskiej architektury jest w podobnym stylu. Wystarczy spojrzeć na Niemcy czy Francję.
Mnie się akurat ten styl nie podoba, niezależnie od tego co zrobią w jakimkolwiek mieście.