Wpis z mikrobloga

@zielony_wiatr:
art 16 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym mówi, że:

Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.
Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni
  • Odpowiedz
@m0rdeczka: Martwy przepis przy zatłoczonych ulicach. Na trasie, albo w mieście, kiedy jest normalny ruch - tak. Przy korkach, gdzie jedziesz w sznurku samochodów, ruch musi się rozłożyć na dwa pasy, inaczej korek jest jakoś 2 razy dłuższy.
  • Odpowiedz
Przypomnienie dla niewtajemniczonych: na drogach wielopasmowych można korzystać również z prawego pasa

#krakow


@goferek: weź Pan nie podpowiadaj, dobre? Jeśli ludzie zaczną tak jeździć to ja nie będę mógł śmigać prwym pasem po Wielickiej (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@goferek: Po kiego o tym przypominasz? Przy trzech pasach, prawy zawsze jest pusty, zawsze! 120 i cyk włączamy tempomacik, przed zjazdem z autostrady/ekspresówki tylko trzeba trochę przyhamować, żeby zrzucić nagromadzoną rdzę na tarczach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@goferek: Pierwszy raz jak juz wracałem z Krakowa, to jadę sobie środkowym pasem, a ten nagle zmienia się w prawoskrętny pas, patrzę po lewej mam jeszcze dwa, a z prawej się skończył. Nie wiedziałem że będę musiał zmienić pas, bo oznakowanie mi zasłaniał pojazd ciężarowy, który akurat zmieniał pas na lewy. Jak zobaczyłem oznakowanie to od razu po hamulcach dałem i kierunkowskaz w lewo, ktoś z Krakowa mnie wpuścił na szczęście.
  • Odpowiedz
@goferek: a Ja przyznaje bez bicia że mało jeżzę po miastach dużych i jak nawigacja mówi że za 1km skręcam w lewo to trzymam się środkowego/lewego pasa jeśli jest duży ruch a przeważnie w miastach jest. W mieście zaś wlekę się 30/40 bo tyle znaków i ciasno.
#wsiurwpasacie xD
  • Odpowiedz