Wpis z mikrobloga

Pytanie serio, nie bait! Rozstrzygnijmy to raz na zawsze!

Jedziesz samochodem, przed Toba zatrzymuje sie bus na przystanku (pic rel). Czy można go legalnie OMINĄĆ przejeżdzając przez podwójną ciągłą, czy będzie to WYPRZEDZANIE, które w tym przypadku jest zakazane?


Dodam, że mówimy o przypadku jak tutaj -brak przejścia dla pieszych itp.

#glupiewykopowezabawy #kiciochpyta #polskiedrogi #stopcham #prawojazdy #pytanie #pytaniedoeksperta #samochody #motoryzacja
Pobierz taguje - Pytanie serio, nie bait! Rozstrzygnijmy to raz na zawsze!

 Jedziesz samoch...
źródło: comment_160015939983s3mzgSB8HTEEtg224vF5.jpg

W tym przypadku, będzie to:

  • OMIJANIE - dozwolone 27.5% (418)
  • WYPRZEDZANIE - zabronione 72.5% (1104)

Oddanych głosów: 1522

  • 81
@Jakis_ja: to gdyby tam byla przerywana linia, to taki "stojacy" autobus bys wyprzedzal czy omijal? xD

w tym cala rzecz - jesli cos stoi na pasie (roboty drogowe, wrak, dziura) i to OMIJASZ - to mozesz przejechac podwojna ciagla, jesli chcesz cos WYPRZEDZIC (rowerzysta, traktor, autobus) to nie mozesz. tak ciezko to zrozumiec?
@Jakis_ja Miałem to samo napisać, OPka nie raczy przyjąć do wiadomości, że zarówno omijanie stojącego jak i wyprzedzanie jadącego jest wykroczeniem, gdyż na linię ciągłą nie wolno najechać w żadnym wypadku. Uprzedzając pytanie - oczywiście że najadę na linię ciągłą omijając leżące drzewo, natomiast ustawa nie przewiduje wyjątków - najechanie na linię to zawsze wykroczenie.
nie jestes w stanie wyprzedzic nawet rowerzysty jadac osobowka trzymajac 1m odstepu i nie najezdzajac na podwojan ciagla... wiec ta, podwojna ciagla zabrania wyprzedzania


@taguje: Mam ci podać multum przypadków, gdzie jezdnia jest na tyle szeroka, że spokojnie na legalu nawet osobówki, pomimo podwójnej ciągłej, się wyprzedzą?
Mieszasz pojęcia, pokazujesz kompletną ignorancję i jeszcze teraz kota ogonem odwracasz.
woja z dupy wyjęta ankieta nie ma ani jednej prawidłowej odpowiedzi co wynika
@vertical:

O tym, że w określonych sytuacjach można przejechać podwójną linię wypowiedział się pod koniec ubiegłego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy. Rozpatrywał sprawę unieważnionego przez urząd marszałkowski w Toruniu egzaminu na prawo jazdy kategorii B, przeprowadzonego w Inowrocławiu. Egzamin unieważniono m.in. z powodu przejechania przez kursanta linii, czego egzaminatorka nie uznała za błąd. Kursant musiał ominąć stojące na jezdni auta i zrobił to tak, że nie naruszył bezpieczeństwa w ruchu
@Sigmanus No nie wiem, ja nie jeżdżę zgodnie z przepisami i widzę absurdy i idiotyzmy, ale nie będę pisał że jeżdżenie po liniach ciągłych (nawet dziś jeździłem po liniach ciągłych motocyklem) jest zgodne z przepisami, jeżeli nie jest ¯_(ツ)_/¯