Wpis z mikrobloga

No to niech nosi i też się wpycha ¯\(ツ)/¯


@galaretkaa33: No i bajka :)
Wlasnie po to dotarlem do ZHDK :)
Po lekarzach i aptekach mao chodze-raz do roku, nawet nie? Zazwyczaj to na okresowe (wlasnie czy na okresowych tez to dziala?)
Ale jak juz ide to korzystam. Jakis czas temu mialem urlop i se wymyslilem ze sporo wiosen na karku a u lekarza to ostatnio moze 6-7 lat temu bylem
możesz uzyskać tytuł oraz odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”.


@galaretkaa33: @cytmirka kiczowato wyglada dlatego ja celuje w 2 stopnia :) czyli za 12. Niestety obecna sytuacja mnie skutecznie zniecheca do kontunuacji poki co bo sie moze okazac ze akurat w tym dniu u kogos wykryli koronke i bedzie lipa (bo dane maja) a 2 miesiace na kwarantannie mi sie nie chce siedziec
@Miedziany_Brodacz a i jeszcze pozostaje kwestia odpisu od podatku (nie wiem dokladnie czy od podstawy czy podatku bo nie korzystalem ale jest)
I tu jest fajny "przekret"
Oddawac krew pelna mozes co 8 tyg - osocze czesciej. I teraz jak chcesz oddawac zeby miec odpis to oddajesz osocze.
Bo liczy sie "krew lub ekwiwalent" wiec osocza nazbierasz wiecej jako ze czesciej mozesz oddac. Wiec odpis wiekszy :))
  • 3
@gorzki99 dokładnie, odliczasz krew jako darowiznę na PIT O :) Dodatkowo są zniżki na niektóre hostele, schroniska, atrakcje :) Przy ZHDK są też zniżki na niektóre leki - jest długa lista dostępna w internecie :)

@Otworz dla mnie książeczka jest głównie powodem do dumy, ale każdy jeden raz kiedy mogę ją pokazać w aptece i u lekarza cieszy ( ͡ ͜ʖ ͡)