Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem Apple Watch. Mam pytanko do użytkujących ten zegarek na siłowni. Czy posiada on jakieś aplikacje/opcję które mogą pomóc na treningu siłowym? Chodzi o jakieś odliczanie przerw/powtórzeń ćwiczenia/plan treningowy na zegarku itp. Czy jedyną opcją jest obliczanie spalonych kcal? Do czego jeszcze używacie ten zegarek poza monitorowaniem aktywności? Dzięki :) #apple #applewatch
  • 13
Posiadam już iPhone więc jestem mocno za AW w imię ekosystemu :) Żaden smartwatch z lansem mi się nie kojarzy - to tylko kawałek wyświetlacza na nadgarstku a nie sensowny Szwajcarski zegarek. Ale póki co zastanawiam się czy ten watch jest coś użytecznego wnieść do treningu.
@sam_nie_wiem: Wszystko to o czym piszesz jest, liczenie powtórzeń raczej słabo będzie działać, moim zdaniem przydatność jakiegokolwiek zegarka na siłowni poza odliczaniem czasu jest mierna, ale zawsze coś.

AW to tak naprawdę drugi telefon na ręce - odpowiadanie na wiadomości, rozmowy, siri, płatności, powiadomienia.
Używa się bardzo fajnie i o ile sportowo Garminy są lepsze (chociaż akurat nie na siłownię), a Amazfity dużo tańsze, o tyle nic oprócz AW tak naprawdę
@zastanow_sie: Rozumiem, brzmi fajnie, aczkolwiek mocno miałem nadzieję, że AW może wnieść wartość dodatnią na treningach typowo siłowych. Aczkolwiek jeżeli wspominasz że przydatność jest mierna to raczej sobie dam spokój. Zastanowię się jeszcze i poczytam. Dzięki!
@sam_nie_wiem: korzystalem z apple watcha przez ponad pol roku. Pierwsza rzecz - musisz go ladowac codziennie/co dwa dni, ol ile dobrze pamietam. Sam zegarek liczy kroki, tetno, odczytasz na nim notatke (jak jeszcze studiujesz, to moze sie przydac), smsa, ale z dala od telefonu przestaje byc zbytnio funkcjonalny.
Ogolnie zrezygnowalem z noszenia go, bo nie mial za duzo funkcji i duzo wtedy podrozowalem, przez co czesto nosilem wyladowany zegarek, bo nie
@sam_nie_wiem: żaden smartwatch sam w sobie się nie sprawdzi na siłowni za bardzo, jeśli potrzebujesz go do "śledzenia" treningu, czujnik tętna na nadgarstku średnio działa w trakcie ćwiczeń z wolnymi ciężarami, automatycznego zliczania powtórzeń nie ma chyba żaden zegarek, a przynajmniej nie widziałem.
@sam_nie_wiem: Nie wiem jak ty ale ja używam fitatu premium oraz Apple Watch. I fitatu ustawiam cel jako mniej więcej moje BMR a to co spale i wyliczy mi Apple Watch jako neat czy trening automatycznie dodaje. Sprawdza się to u mnie wyśmienicie i zaczęły bolec dni kiedy nie miałem na nic czasu i mogłem zjesc tylko dodatkowo 200kcal zamiast codziennie jeść stała liczbę kcal np: 3000kcal