Wpis z mikrobloga

nie do końca wiem na jakim protokole działa bramka Xiaomi, ale jeżeli czujniki podłączone do bramki jesteś w stanie bezpośrednio podłączyć do sieci wifi ORAZ znajdziesz w hass.io te czujniki, to myślę, że bramka może być zbędna.
Home Assistant to taki integrator wielu systemów i tak do tego podchodź. Jeśli już działa to co masz to zostaw, bo możesz popsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szym3kSzym3k: bez rzeźbienia się nie da... dlatego warto przemyśleć na przejście na OpenHAB lub Home Assistant lub Domoticz w zależności, który ma twój kolego którego możesz podpytać...
OpenHab integruje starszą bramkę i i czujniki:https://www.openhab.org/addons/bindings/mihome/
Sonoff idzie od razu do flashowania czyms co bedzie gadało po MQTT i z wyżej wymienionymi urządzeniami (oraz wielu wielu innym) u mnie znajdziesz kilka integracji itd.

Z drugiej stron frapuje mnie twoj komentarz:

> Niby
@iot_formatx_net: Mam ustawioną lokalizację na Chiny. Powiązałem obie apki i w tej od Xiaomi pokazują się nawet włączniki Sonoff ale nic z nimi nie mogę robić - ani włączyć ani wyłączyć. Z apki Sonoff śmigają.
To co wyżej napisałeś to dla mnie czarna magia ( ͡° ͜ʖ ͡°).