Wpis z mikrobloga

@Gaku745 w takim przedsiębiorstwie zatrudniającym ~ 300 osób, gdzie prezes zarabia powiedzmy 40k. Jak nałożymy limit różnicy proporcji wynagrodzenia, to po ile dostaje jedna osoba? 100 zł?
@Gaku745: niestety system systemem, ale problemem są i zawsze będą ludzie. Tak jak popularnym argumentem wśród socjalistów jest stwierdzenie "bo to nie był prawdziwy socjalizm", kiedy nie działał tak jak powinien, tak i teraz nie mamy do czynienia z "prawdziwym kapitalizmem". Jakikolwiek system wprowadzisz, zawsze grupa bardziej cwanych i zaradnych będzie bogatsza niż inni. Ja co prawda jestem zwolennikiem kapitalizmu, będąc jednocześnie zawsze otwartym na konstruktywną dyskusję, ale rzeczywiste problemy wynikają
@hphp123: Nie jestem zwolennikiem znoszenia biedy ustawą, żeby było jasne, uważam że bardzo wiele opłat i podatków jest szkodliwych. Ale koncerny nie przenoszą produkcji żeby pracownik mógł godziwie zarobić, tylko żeby "zoptymalizować" koszty i móc pochwalić się lepszym wynikiem niż przed rokiem.
Na dłuższą metę są tylko dwa rozwiązania na problem rozwarstwienia społecznego:

- Ustawa narzucająca maksymalną dozwoloną proporcę wynagrodzenia między pracownikami i przedsiębiorcą
- Socjalizm

@Gaku745: O BOZE ALE BEZSENSOWNY WYSRYW XDDD
w takim przedsiębiorstwie zatrudniającym ~ 300 osób, gdzie prezes zarabia powiedzmy 40k. Jak nałożymy limit różnicy proporcji wynagrodzenia, to po ile dostaje jedna osoba? 100 zł?


@duncanidaho2: Wpisałem sobie twoje liczby w kalkulator.

Ilość pracowników: 300 + prezes. Prezes zarabia 40k. Pozostali zarabiają... no właśnie, ile? Średnie miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w grudniu 2019 r. wynosiło 5604,25 zł brutto, ale minimalna to 2600 brutto. Średnia miesięczna to mediana między ludźmi
Miliardowe zyski wielkich korporacji z naciskiem na to by każdy rok był lepszy od poprzedniego ale oczywiście pensji nie trzeba podnosić, bo po co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Suheil-al-Hassan: przecież ktoś te pieniądze zarabia e innych branżach. Dziwi cie ze jest wiele ludzi biednych na ziemi? Fajne są te amerykańskie porównania do lat 60 i 70 kiedy na ziemi było ponad połowa mniej ludzi. Ze wtedy studia