Wpis z mikrobloga

@Jell-o: No mógł napisać "sorry nie mam wiedzy o cyganach, nie wiem". Zyskał by mój szacunek. Ale kiedy napisał "Bo jakiś ich wódz kiedyś stwierdził że tak będzie fajnie" to już nie wytrzymałem i puściłem parę z nosa. Jaki wódz? W jaki sposób stwierdził? xD
@Jell-o: Sam kłamiesz, potem wrzuciłem mu dwa cytaty z wikipedii i krótki artykuł i to było zakończenie z mojej strony. Tak myślałem wtedy.

NA CO ON ODPISAŁ: "To nie wina żadnych stereotypów bo to nie stereotypy każą im nie edukować dzieci i kraść tylko oni sami. oraz "Oni sami się odcinają od edukacji mimo że Polacy ich do tego zachęcają a nawet zmuszają."

Czyli dwie nowe niepoparte niczym wypowiedzi xD
@Gaku745: Miałem w szkole Cyganów i sami opuścili edukację mimo że nauczyciele robili wszystko żeby tego nie robili. Za wszystkie problemy Cyganów są oni sami odpowiedzialni. Cała reszta próbuje im pomóc ale oni pomocy nie chcą.
@Gaku745: Przecież to że odcinają się od edukacji to prawda i nawet wikipedia na którą się powołujesz to mówi

Dane MSWiA podają np. iż w Polsce jedynie 70% romskich dzieci wypełnia obowiązek szkolny[2]. Według danych Komisji Europejskiej odsetek Romów kończących szkołę podstawową w krajach Unii Europejskiej wynosi zaledwie 42%[15].