Wpis z mikrobloga

Kończy mi się umowa z #tauron i wysłali mi ofertę na prąd Eko - 3 lata dla Domu - rabat nie mniej niż 10%. Porównuję to ze standardowym cennikiem i faktycznie jest trochę taniej w tej taryfie Eko za kWh i opłaty handlowe też są trochę niższe.

Orientuje się ktoś gdzie jest haczyk? Czy po prostu chodzi o to, że będę korzystać z ich usług przez najbliższe 3 lata i stąd ten rabat? Widzę, że opłata za wcześniejsze wypowiedzenie umowy to 25 PLN za każdy miesiąc przed zakończeniem, więc nie opłaca się jej zrywać

#prad #elektrownia #elektryk #pytaniedoeksperta
  • 5
Orientuje się ktoś gdzie jest haczyk?


@doubt: Ogólna zasada mówi, że dzwoni z propozycją ten, kto na niej zarobi.
Np. nie zdarza się, by bank dzwonił niekorzystną dla siebie ofertą... ;-)

więc nie opłaca się jej zrywać


No właśnie.
@ConanLibrarian: Tak myślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli faktycznie chodzi tylko o udzielenie zgód marketingowych i kaganiec na 3 lata w zamian za niższe i stałe stawki przez ten okres to jestem w stanie się na to zgodzić.

Dlatego pytam, bo może jeszcze drobnym drukiem są zapisane jakieś extra opłaty i ktoś się na to już naciął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kuzynsyna: dzięki, dokładnie z niej skorzystałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyższa stawka za kWh, ale brak tych +18.50 PLN/mc za samą sprzedaż prądu spokojnie to zrekompensuje